27.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Bebek Nevresimi Nasıl Seçilir

Bebek Nevresimi Nasıl Seçilir

Bebek Nevresimi Nasıl Seçilir? Dokuz ay karnınızda taşıdığınız, bir ömür boyu da yüreğinizde taşıyacağınız minicik evladınızı doğduktan sonra özenle hazırlanmış, tertemiz nevresimlerle bezenmiş yumuşacık bir beşikte yatırmak istemez misiniz? Elbette ki her anne bebeği için en güvenilir ve en sağlıklı bebek ürünlerini seçmek ister, bebeğinin yattığı yerin konforununa önem verir. Bu nedenledir ki bebek yataklarında kullanılan nevresimlerin kalitesi çok önemlidir. Piyasada birbirinden güzel renk ve desenlerde, cıvıl cıvıl, farklı nevresim takımları görüyoruz. Ancak minicik yavrunuz için hangisinin daha uygun olacağına, hangi takımı alacağınıza nasıl karar vermelisiniz, nevresim alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Nevresim takımının ebatları bebeğinizin yatağı ve yastığı ile uyumlu olmadır. Bebeğinizin yastığına büyük gelen ya da tam tersine yastığa sığdıramadığınız bir yastık kılıfı özenle hazırlayacağınız bebek yatağınızın görüntüsünü tamamen bozabilir. Nevresimlerin yüzde yüz pamuklu kumaşlardan ya da bambudan üretilmiş olmasına da dikkat etmek gerekir. Pamuklu kumaşlardan üretilen ürünler kolay bulunabilirlik ve ekonomiklik açısından çok tercih edilir. Ancak özellikle bambu kumaşlar anti alerjik yapıları, bakteri barındırmaz özellikleri ve defalarca kez yıkandıktan sonra bile küçülmeden antialerjik özelliklerini korumaları sebebi ile tercih sıranızın başında yer almalıdır. Polyester ve sentetik, akrilik gibi kumaşlar hava aldırmadığı için bebeğinizin vücudunun ısı dengesini bozabilir. Bunun neticesinde de bebeğinizde alerjik reaksiyonlar gelişebilir. Bebeklerin dünyaya geldiklerindeki ilk aylarda giysileri ve nevresim takımları sık sık değiştirilir. Bu nedenle nevresim takımının çarşafının lastikli olması çarşaf değiştirirken pratiklik sağlar. Seçiminizde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise seçtiğiniz nevresim takımında bebeğinize batabilecek düğme, fetmuar, sert aplike gibi süslemeler olmamalıdır.

Seçeceğiniz nevresim takımının rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin beyaz, krem gibi renkler hem her iki cins için uygun olması hem de yıkanınca solma derdinin olmaması gibi nedenler dolayı tercih edilebilir. Sade, desensiz ya da minik desenli takımlar büyük desenli, baskılı takımlara tercih edilmelidir. Zira boyalı, baskılı nevresimlerin bebeğinizin yumuşacık cildine zarar verebileceği unutulmamalıdır. Seçim aşamasında kalite öncü olmalıdır. Bu sayede bebeğinizi koruyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Masa Lambası Nasıl Temizlenir başlıklı makalemizde faydalı bilgiler ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ