20.05.2022 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Su İçmek Zayıflatır mı?

Su İçmek Zayıflatır mı?

Su İçmek Zayıflatır mı? Su tek başına sizin kilo vermenizi sağlayan sihirli bir madde değildir, ancak suyu doğru kullanırsanız sizin zayıflamanıza yardımcı olur.
Eğer suyu metabolizmanızı hızlandırmak veya yağları yakması için içiyorsanız, suyu yanlış nedenlerle içiyorsunuz. Evet, su bizim için çok önemlidir, su içmeden yaşayamayız ancak su içmek kalori yakmak için mucize bir çözüm değildir.
Ancak su, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı olabilir. Eğer yüksek kalorili kola, ice tea, şekerli çay ve kahve veya meyve suları yerine su tüketirseniz, günlük kalori alımınızda oldukça büyük bir düşüş sağlarsınız, bu da zayıflamanıza sebep olur.
Mesela günde 3 bardak kola içiyorsanız bu yaklaşık 300 kalori yapar ve bunların sadece iki bardağının yerine su içerseniz günde 200 kalori az alırsınız. Bu 200 kalorinin değerini şöyle açıklayabiliriz, günlük sadece 500 kalorilik bir azalma ile haftada yarım kilo vermek mümkündür. Bu durumda sadece diğer içecekler yerine su içmenin ne kadar yardımcı olduğu daha rahat anlaşılmıştır. Ayrıca yemeklerin yanında su içmekte midenizi dolduracağı için daha çabuk doygunluk hissedersiniz ve dolayısıyla daha az kalori alırsınız.

Bir önceki yazımız olan İşe Yaramayan Diyetler başlıklı makalemizde diyet ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ