24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

İktidarsızlık Nedir?

İktidarsızlık Nedir?

İçindekiler

İktidarsızlık, cinsel etkinlik için yeterli ereksiyonun sağlanamaması ya da sürdürülememesi anlamına gelmektedir. Bir kişinin iktidarsız sayılabilmesi için bu sorunu tekrarlayıcı şekilde ve uzun süre yaşaması gerekmektedir.

Erektil disfonksiyon olarak da bilinen iktidarsızlık, erkek cinsel işlev bozukluğu olup toplumda yaygın şekilde görülen bir sorundur. Bu yüzden paniğe kapılıp kendinizi suçlamadan önce bu konuda yalnız olmadığınızı ve sorunun çözümünün çok basit olabileceğini bilmek önemlidir.

İktidarsızlık Belirtileri Nelerdir?

İktidarsızlığın belirtileri, uzun süren erekte olamamama durumudur. Aynı zamanda bu durumun tekrarlaması hatta sık sık olması en büyük belirti sayılmaktadır. Eğer bu durum sık şekilde yaşanıyorsa iktidarsızlık belirtisi sayılır ve yapmanız gereken Üroloji uzmanları ve Androloglar ile görüşmektir. Şu durumları yaşıyorsanız bu görüşme için tam zamanıdır diyebiliriz.

 • Peniste cinsel ilişki için gerekli olan sertliğin elde edilememesi
 • Peniste cinsel ilişki için gerekli olan sertliğin olmasına rağmen, bu sertliğin doyum sağlanmadan kaybedilmesi
 • Erken boşalma sebebiyle haz alınmadan penis sertliğinin kaybedilmesi

Bu durum arada sırada oluyorsa bu iktidarsızlık sayılmamaktadır. İktidarsızlıkla ilgili tanı koyulmadan önce altta yatan sebepler araştırılmalıdır. Bu sebepler biyolojik olabileceği gibi psikolojik de olabilmektedir. Kan sayımı yapılarak iktidarsızlığın, bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığı belirlenebilirken testosteron ölçümü ile de hormonal sebepler saptanabilir. Penis kan akışının ölçülmesi için de Doppler ultrasonografi yöntemi tercih edilebilmektedir. Biotesiometri ve NPT (Noktürnal Penil Tümesans) Testi de iktidarsızlık belirtisi gösterenlere tanı için uygulanan yöntemlerdir.

İktidarsızlık Nedenleri Nelerdir?

İktidarsızlığın nedenleri, çok çeşitli olabilmektedir. Bunlar, hastalık kaynaklı nedenler, psikolojik kaynaklı nedenler ve diğer nedenler olarak ayrılmaktadır.

 • Hastalık kaynaklı iktidarsızlık nedenleri arasında, kalp damar hastalıkları, diyabet, böbrek yetmezliği, siroz, yüksek kolesterol, nörolojik hastalıklar, akciğer hastalıkları, endokrinolojik hastalıklar, Peyronie hastalığı sayılabilir.
 • Psikolojik nedenler arasında en çok rastlanılan durum, cinsel performans ile ilgili kaygı bozuklukları, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete, panik atak gibi psikiyatrik hastalıklar sayılabilir. Aynı zamanda partnerle yaşanan olumsuz ilişkiler de psikolojik kaynaklı iktidarsızlık nedenlerinden sayılır.
 • İktidarsızlığın diğer nedenleri, kemoterapi veya radyoterapi süreçleri, ilaç tedavisinde ilaçların yan etkileri, bazı ameliyat sonrası gelişen durumlar olarak genellenebilir.

İktidarsızlık İçin Modus ED SWT tedavisi

İktidarsızlık tedavisi için en çok tavsiye edilen yöntem olan Modus ED SWT tedavisi, bir çeşit şok dalga tedavisidir. İktidarsızlıktan tamamen kurtulmak için geliştirilen bu cihaz sayesinde tıkanmış veya zayıflamış kan damarları harekete geçirilebilir. Şok dalgaları ile kas hücrelerinin büyümesi ve yenilenmesi desteklenmektedir. Kas hücrelerinin artmasıyla da kan damarlarının kasılması sağlanır ve damarların işlevleri arttırılır. İktidarsızlık İçin Modus ED SWT tedavisi sayesinde yeni damarlar oluştuğu için, kan akışı problemleri ortadan kalkar. Dolayısıyla da sertleşmeme sorunu yüzde seksen çözümlenmiş olur.

İktidarsızlık İçin Modus ED SWT Tedavisinin Diğer Tedavi Yöntemlerinden Farkları

 • İlaç tedavisinde olan riskler, Modus ED SWT Şok Dalga Tedavisinde yoktur. Özellikle kalp-damar hastalıkları kaynaklı iktidarsızlık problemi yaşayanlar için bu yan etkiler çok fazla risk taşımaktadır.
 • Modus ED SWT Şok Dalga Tedavisi ağrısız, acısız, anestezisiz bir yöntemdir. Diğer tedavi yöntemleri bu anlamda anestezi gibi riskler taşımaktadır.
 • Başarı oranı yüzde seksen olan Modus ED SWT Şok Dalga Tedavisi, iktidarsızlık tedavisinde en hızlı sonuç alınabilecek tedavi yöntemidir. Aynı zamanda diğer tedavi yöntemlerine göre daha yüksek başarı oranına sahiptir.
 • İktidarsızlığın sebepleri için altta yatan hastalıklardan söz etmiştik. Modus ED SWT Şok Dalga Tedavisi, altta yatan hastalıkları yok saymadan tedavi süreci geliştiren bir yöntemdir.
 • Kalıcı bir tedavi olması, Modus ED SWT Şok Dalga Tedavisini diğer yöntemlerden daha üstün kılmaktadır.
 • Bu tedavide hastanın günlük hayatı etkilenmez.
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ