20.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Havuz Robotları Ne İşe Yarar? Dolphin ve Zodiac Havuz Robotlarının Özellikleri Nelerdir?

Havuz Robotları Ne İşe Yarar? Dolphin ve Zodiac Havuz Robotlarının Özellikleri Nelerdir?

İçindekiler

Havuz robotları, havuz bakımları ve temizlikleri sırasında konforlu ve kolay bir şekilde temizlik yapmanıza yardımcı olan teknolojik ürünlerdir.

Farklı boyutlarda ve tasarımlarda olan bu havuz robotu ürünleri ile özellikle havuz dipleri detaylı şekilde temizlenerek hijyenik ve hoş görünümlü havuzlar elde edilmektedir.

Havuz temizliği ve bakımı periyodik olarak yerine getirilmelidir. Fiziksel bir temizlik olduğu için de insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Tabi sadece insan gücüne dayalı bir temizlikte de hem detaylı temizlik zor olmakta hem de vakit olarak daha uzun süreler geçmektedir. Bu ve benzeri durumlara etkili çözümler bulabilmek için teknolojiden yararlanmak önemli bir adım olacaktır.

Havuz Temizleme Robotu Nasıl Çalışır?

Evlerinizde bulunan havuzlar, işletmelerde bulunan havuzlar ve kamusal alanda bulunan havuzlar temizliği zor ve süreç gerektiren alanlardır. Hijyenik bir temizlik için havuz kimyasalları ve teknolojik ürünler olan havuz robotları kullanılmalıdır. Bu ürünlerin yerine sadece insan gücü tercih edilir ise hem hijyenik olmayan hem de yorucu bir iş sonucu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

İnsan gücünden ve zamandan tasarruf ettiren bu son teknoloji havuz temizleme robotları konforlu ve detaylı bir temizlik sağlamaktadır. Robotların taban kısmında bulunan güçlü fırçalar havuz dibini etkili şekilde temizlemeleri için özel olarak tasarlanmıştır. Bu fırçalar havuz tabanında biriken kiri ve pislikleri ovalayarak kısa süre içerisinde çıkarmaktadır.

Havuz dibi temizliğinde etkili olduğu kadar havuzun duvarlarında ve su giriş kanallarında da gözle görülür düzeyde temizlik sağlamaktadırlar. Detaylı temizlik sayesinde yosun oluşumu, bakteri oluşumu gibi zararlı oluşumlar engellenmektedir.

Bu robotları, evlerimizde kullandığımız elektrikli süpürge mantığında düşünebilirsiniz. Elektrik ile çalışan robotlar havuzun her yanında detaylı temizlik sağlayarak kirleri ve pislikleri ortadan kaldırmaktadır.

Havuzun büyüklüğüne göre temizlik süresi değişse de ortalama olarak 4 saat gibi bir sürede havuzlar havuz robotları ile temizlenebilmektedir. İçerisinde bulunan filtreler kolay şekilde sökülüp takılabilmektedir. Bu da makinenin temizliğinin kısa sürede yapılarak bir sonraki temizlik için hazır hale gelmesinde etkili olmaktadır. 20-25 metre uzunluğa varan kablo uzunlukları sayesinde de havuzun hemen hemen her yerine kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Havuz temizleme robotları farklı türlerde üretilmiştir. Bu nedenle satın alınacak robotun temizlik yapılacak havuza göre seçilmesi önemli bir konudur. Piyasanın en kaliteli ürünleri bu noktada dolphin havuz robotları ile zodiac havuz robotlarıdır.

1- Dolphin Havuz Robotları Fiyatları

Havuz temizlik robotları fiyatları farklı özelliklerin ve modellerin değişimine göre farklılık göstermektedir. Seçtiğiniz robotun filtresi, robotun büyüklüğü, robotun işlevi gibi farklı kombinasyonlar nedeniyle fiyatlarda da değişimler olabilmektedir.

dolphin havuz robotu

Farklı havuz tiplerine göre sizlere en teknolojik havuz temizleme ürünlerini sunan Dolphin havuz robotu hem zamandan hem de masraftan tasarruf imkanı sağlamaktadır. Farklı fırça modellerine, fırça sayısına, havuzun büyüklüğüne göre farklı modellerde olan dolphin havuz robotları fiyatları da bu özelliklere göre değişmektedir.

2- Zodiac Havuz Robotları Fiyatları

Havuz temizleme robotları arasında en çok tercih edilen bir diğer marka da Zodiac markasıdır. Bu markaya ait havuz temizleme robotları silikon emme özelliğine sahiptirler. Robotun kolaylıkla havuz dibine indirilebilmesi ve temizlik sonrası tekrar kolay şekilde çıkarılabilmesi için lift sistemi entegre edilmiştir.

zodiac havuz robotu

Robotun alt tabanında bulunan fırçalar farklı yönlere dönüş sağlayarak detaylı bir temizlik sağlamaktadır. Zodiac, farklı büyüklükteki ve özellikteki havuzlara göre farklı model çeşitliliği sunmaktadır. Çeşitli ürünler arasından size en uygun modeli seçerek kullanmaya başlamanız daha faydalı olacaktır. Zodiac havuz robotları fiyatları tercih edeceğiniz özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ