24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Sabah Uyanınca Su İçmenin Faydaları

Uzmanlar sabah uyanınca su içmenin vücut için bir çok faydasının olduğunu bildiriyor. Sabah su içmek, cilt, astım ve kanser gibi hastalıkları da önlediği bilimsel olarak açıklandı.

Sabah Uyanınca Su İçmenin Faydaları

Günde 1.5 veya 2 litre su tüketmemiz gerekir. Sabah uyanınca su içmenin birçok faydası olamakla birlikte, kanser, astım ve vücut hastalıklarına fayda sağladığı bildiriliyor. Bedenimizin %75 sudan oluşmaktadır. Her gün su tüketmeliyiz. Kaslarımızın %75‘ni su doldururken %82‘sini ise su oluşturur. Eğer yeterince su tüketemezsek vücut gerekli işlemleri yapamaz.

Yemeğe başlamadan su içmek organlarınızın daha sağlıklı çalışmasını sağlar ve böylelikle yediğiniz besinler bağırsakta daha kolay hazmedilmesini sağlar. Sabah kalkınca su içmek hematopoez yani (kan) üretir. Vücudun yeni kan üretmesi kendini yenileyerek hastalılara karşı güçlü bir savunma oluşturur.

Sabah Kalkınca Su İçerek 3’te 3 Yap

Sağlıklı cilt için: Sabah uyanınca su içmek cildi daha sağlıklı hala getirir. Su kandaki toksinleri dışarı atarak cilde daha çok oksijen vererek daha sağlıklı bir cilde kavuşturur.

Zayıflamak için: Eğer hedefte kilo vermek varsa sabahları soğuk su içerek %27 oranında metabolizma hızınızı artırabilirsiniz. Sabah uyanınca aç hissederiz ve karbonhidratlarla dolu bir kahvaltıya yükleniriz. Fakat sabah aç karınla bir bardak su içmek hem organlarımızın daha sağlıklı çalışmasını sağlayacak hemde iştahımızı azaltarak daha sağlıklı zayıflamanızı sağlayacak. Her sabah kalkıp su içerek bu hedefe biraz daha yaklaşabilirsiniz.

Hastalıklardan korunmak için: Sabah su içmek lenf sistemimizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Lenf sistemimizin içerisinde bulunan “lenf bezleri“ enfeksiyonlara karşı mücadele ederek daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ