05.10.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Egzamayı Yulaf Ezmesi İle Tedavi Edin

Egzamayı Yulaf Ezmesi İle Tedavi Edin

Egzamayı Yulaf Ezmesi İle Tedavi Edin. Bebeklerin cildi hassastır. Bebeklerin hassas cildini nemlendirmek son derece önemli bir vazifedir ve bu vazife genelde anneye düşmektedir. Bebeklere masaj yaparken bebeğin cildini yağlamalı ve her banyodan sonra bebeğin cildine krem sürülmelidir.

Bebek cildi bakım ve özen ister. Bebeklerinizin cildini yulaf ezmesi ile mükemmel yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bebekler artık cilt sorunlarını yulaf ezmesi banyosu ile gidermektedir. Egzama, suçiçeği ve böcek ısırması gibi döküntülü ve kaşıntılı durumlarda yulaf ezmesi şahane bir çözüm oluşturmaktadır. Yulaf ezmesi bu tip kaşıntıları kolaylıkla gidermektedir. Yulaf ezmesini nasıl hazırlayacağınızı bilmemeniz normaldir. Yulaf ezmesi pek bilinen bir yöntem değildir. Bizler de sizlere yardımcı olmak için kolay bir tarif hazırladık.

Egzamayı Yulaf Ezmesi İle Tedavi Edin

2 fincan yulaf ezmesini kahve öğütme makinesinden geçirin. Eğer kahve öğütme makineniz yoksa mikserden ya da mutfak robotundan da geçirebilirsiniz. Yulaf ezmesinin incecik bir hal alması gerekmektedir. 4 fincan soğuk suyu da incecik hale gelmiş yulaf ezmesine ekleyin. Bunları karıştırdıktan sonra da bu karışımı ılık banyo suyuna ilave ederek içine bebeğinizi oturtun. Banyo suyu hafif sütlü gibi görünecektir. Kaygan olacaktır. Bebeğinizi bu su ile yıkarken gözüne kaçırmamaya bakın. Bu su tahriş edicidir. Bu su kaygan olacağı için bebeğinizi tutarken dikkatli olmalısınız. Hepsi bu kadar. Bebeğiniz artık kaşınmayacaktır. Cilt sorunlarının üstesinden bu formül ile kolayca gelebilirsiniz.
Bu yöntem egzamaya, suçiçeğine ve böcek ısırmasına iyi geliyorsa muhtemelen pişiklere de iyi gelecektir. Denemekte fayda var.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ