25.07.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Lansman Nedir ve Neden Yapılır?

Lansman kelimesi Türkçe’ye Fransızca dilinden geçmiştir. Lansman sözcüğünün anlamı ise tanıtma, tanıtım yada ortaya çıkarmaktır.

Lansman Nedir ve Neden Yapılır?

Lansman kelimesi Türkçe’ye Fransızca dilinden geçmiştir. Lansman sözcüğünün anlamı ise tanıtma, tanıtım yada ortaya çıkarmaktır. Günümüz dünyasında lansman lafını daha çok yeni nesil mobil cihazların tanıtım toplantıları için kullanıyorlar. Fakat lansman kelimesi ticari herhangi bir ürünün piyasaya çıkmasıdır. Yani yeni ürünün insanlara tanıtılmasıdır. İyi bir lansman sayesinde ürünler başarılı satış rakamları yakalamaktadır.

Peki Lansman Fiyatı Nedir ve Normal Ücretinden Ne Farkı Var?

Lansman fiyatını kısaca açıklamak gerekirse, tanıtım fiyatı diyebiliriz. Lansman fiyatları ürünün normal satış fiyatı ve gelecekteki satış başarısı açısından kritik önem taşımaktadır. Mesela pazara sürülen yeni bir cep telefonunun beklenen fiyatı 1500 TL iken, kalkıp da lansman fiyatını 2.300 TL olarak belirlerseniz, ürüne talep oldukça azalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Polyester kumaş terletirmi, sağlammı, dayanıklımı, sağlıklımı? başlıklı makalemizde ansiklopedi, bilgi ansiklopedisi ve bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ