22.10.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Şarj İstasyonlarının Kurulum Maliyeti 2021’de Ne Düzeyde?

Şarj İstasyonlarının Kurulum Maliyeti 2021’de Ne Düzeyde?

2021 yılında elektrikli araçlar için güneş enerjisi ile kurulan şarj istasyonları geliyor. Elektrikli araçların kullanımı için şarj istasyon kurulum desteği veren firma 2021 yılında yenilenebilir enerjiye dikkat çekiyor. Ekonomik şarj sistemiyle site üzerinden ya da mobil uygulama ile kayıt olunan uygun elektrikli araç şarj istasyonu fiyatı ile ürün ve indirimlerden yararlanabiliyorsunuz.

Elektrikli Araçlar Şarj Edilecek

2021 yılında en fazla üretime geçilen elektrikli araçların daha uzun süre dayanıklı olması ve uzun mesafelere gidebilmesi için şarj istasyonları kuruluyor. Güneş panelinden yararlanılarak üretilen istasyonlar ile araçlar şarj edilecek.

2021 Yılı ve Sonrası Şarj İstasyon Beklentileri

2023 yılı itibari ile satılacak araç sayısı düşünüldüğünde 100.000 gibi bir rakama ulaşılması bekleniyor. Çevreye duyarlı ve sorunsuz olan elektrikli araçların kullanıcıya kaza anında zararı oldukça düşük seviyededir. Elektrikli araçların tek sorunu olan fosil yakıtlardan daha kısa mesafeye gitmesi, şarj istasyonlarının daha fazla çoğalmasına dikkat çekiyor.

Elektrikli Ara%C3%A7lar %C5%9Earj %C4%B0stasyonlar%C4%B1 Teknolojisi 2 1160x700 - Şarj İstasyonlarının Kurulum Maliyeti 2021'de Ne Düzeyde? Bilgi ve Haber

Şarj İstasyonu Açmak İçin Şartlar Neler?

EPDK tarafından belirtilen elektrikli şarj istasyonu açma koşulları incelenmesi gerekiyor. Yenilenebilir enerji kullanımının en verimli olması planlanan alanlar arasında yer alan şarj istasyonları, kurulum maliyeti, şartlar ve yararları ile sizlere sunuluyor.

Şarj istasyonu kurulum şartları;

  • Kurulum yapmak isteyen şirketlerden ön lisans ya da lisans istenmiyor
  • Kar amacı gütmemesi gerekiyor
  • Dağıtım şirketlerine şarj istasyonu konusunda bilgi verilmeli
  • Üretim yapan ve tedarik lisansına sahip şirketler tarafından elektrik satılabilir
  • İsim değişikliği, devretme ya da kapatma işlemlerinde dağıtım şirketine bilgi verilmeli

Bu doğrultuda şarj istasyonları yakın gelecekte her alanda kullanılabilir hale gelecek. Aynı zamanda beklentiler 2021 yılı ile sınırlı değil. Yeni bir başlangıç yapılan en yeni teknolojik gelişmelere adaptasyon hızlı olacak gibi görünüyor.

Elektrikli Ara%C3%A7lar %C5%9Earj %C4%B0stasyonlar%C4%B1 Teknolojisi 3 1160x700 - Şarj İstasyonlarının Kurulum Maliyeti 2021'de Ne Düzeyde? Bilgi ve Haber

2021 Yılı Şarj İstasyon Kurulum Maliyeti

Şarj istasyonlarının kurulum maliyetleri öncelikle elektrikli araç şarj üniteleri ve istasyon yapısına bağlı olarak değişecek. Günümüzde benzinli araçların maliyeti her geçen gün artıyor. İkame olarak daha düşük maliyetli elektrikli araç kullanımına geçilse de şarj istasyonuna ihtiyaç var. Bunun için gerekli alt yapının tamamlanması sonucu araçlar kolaylıkla düşük maliyetle şarj edilebilecek. Kurulum için kullanılacak güneş panel sistemleri tarafından üretilen elektrik maliyetlerde belirleyici olabilir.

Elektrikli Ara%C3%A7lar %C5%9Earj %C4%B0stasyonlar%C4%B1 Teknolojisi 4 1160x700 - Şarj İstasyonlarının Kurulum Maliyeti 2021'de Ne Düzeyde? Bilgi ve Haber

2021 Yılı Şarj İstasyonu Avantajları

Şarj istasyonunun faydaları arasında çevre dostu yeşil enerji kullanımı bulunuyor. Fosil yakıtların araç kazalarında patlama ya da yanma riskini en aza indirgiyor. Daha uzun mesafeyi en düşük maliyetlerle kat ediyor. Bunun yanı sıra kaynakların giderek tükenmesi ve araç sayısına bağlı olarak kalan ömrünün azalması sonucu şarj istasyonlarının kurulum alanları genişleyecek. Tüketimin fazla arzın düşük olması, yenilenebilir sonsuz enerjiye umudu her geçen gün yeşertiyor, gelecek nesiller için sonsuz enerji devri başlıyor.

Bir önceki yazımız olan Superonline Abonesiyseniz Hiztesti Online Uygulaması ile Doğru Sonuç Alın başlıklı makalemizde geschwindigkeitstest, hız testi ve speed test hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ