Bilgi Vitrini

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri. Yaz aylarının yaklaşması ile tatil merkezlerine erken rezervasyon vererek sizde uygun fiyatta güzel bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Tatil için En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri Rehberi

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri. Yaz aylarının yaklaşması ile tatil merkezlerine erken rezervasyon vererek sizde uygun fiyatta güzel bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Tabi bazı adaların maliyetleri biraz yüksek olabilir. Hayatınızda bir değişiklik yaparak aileniz, arkadaşınız, eşiniz veya kız arkadaşınız ile bu muhteşem tropikal adada denizin, havanın ve doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız. Sizin için derlediğimiz dünyanın en güzel 10 adasına göz atınız.

1) Bora Bora – Ortalama Konaklama Bedeli: 641 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Bora Bora adaları Güney Pasifik‘teki Fransız Denizaşırı toprağıdır. Fransız Polinezyası‘nda bulunmaktadır ve adaya ilk olarak Polinezyalı yerleşimcilerin 4. yüzyıl civarında yerleştikleri söylentiler arasındadır. Adanın orijinal adı Tahiti dilinde il doğum anlamına gelen “Pora Pora“ dır. Avrupalıların adayla tanışması 1722 tarihinde gerçekleşiyor. Ünlü kaşif James Cook, 1777 tarihinde adaya ayak basıyor. İngiliz Protestanlar 1822‘de adada bir kilise kuruyorlar. Ardından Fransızlar adayı 1842 tarihinde kendi himayesine alıyorlar. Ada volkanik bileşimlerden oluşmaktadır. Ada 6 mil uzunluğunda 2.5 mil genişliğinde olup yüksekliği ise 727 metre‘dir.

2) Santoron, Yunanistan – Ortalama Konaklama Bedeli: 277 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Santoron adası Ege Denizi‘nde, Yunanistan‘ın 200 km güney doğusunda yer alan volkanik adadır. M.Ö (1650-1450) yılları arasında püskürmeye başlayan volkan, kısa sürede çökerek adanın 73 kilometrelik bir alanın deniz altında kalmasına yol açmıştır. Santoron, Akdeniz‘in en çok rağbet gören turistlik bölgelerinden biridir.  Santoron adası 18 km uzunluğunda 12 km genişliğindedir.

3) Fernando de Noronha, Brezilya – Ortalama Konaklama Bedeli: 397 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Fernando de Noronha adası, Atlas Okyanusu’nun güneyinde São Roque Burnunun (cabo) 360 km kuzeydoğusunda olan bir adadır. Bitişiğinde bulunan adacıklarla birlikte Brezilya‘nın Pernambuco eyaletinin parçası oluşturmaktadır. 1504‘te burayı keşfeden Portekizli Fernando de Noronha‘ya verilen ada, daha sonra Brezilya‘nın Pernambuco eyaletine bağlandı. Adanın en yüksek noktası 332 metre olup yüz ölçümü ise 26 km²’dir.

4) Phuket – Tayland – Ortalama Konaklama Bedeli: 68 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Phuket eskiden batı dilinde Tha- Laang, Talang veya Junk Ceylon olarak bilinir. Güneydoğu Asya ülkesi Tayland‘ın  başkenti Phuket City‘dir. Phuket adasına dünyanın her yerinden turistler akın etmektedir. Adanın en ünlü ve kalabalık plajı ise batı kıyısında bulunan Patong Plajıdır. Adanın yüksekliği 635 metre olup yüz ölçümü ise 543 km²‘dir.

5) Mallorca – İspanya – Ortalama Konaklama Bedeli: 165 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Mayorka olarak bilinen adanın (ispanyolya karşılığı Mallorca) dır. İspanya‘nın en büyük adasıdır. Akdeniz‘de bulunur. Merkezi Palma‘dır. Önemli turizm merkezlerinden biri olan Mallorca‘ya, yılda 21 milyon turist akın etmektedir. İsminin Kökeni (Latince karşılığı: İnsula Major) olup yani “Büyük Ada“ dır.

6) Jamaika – Ortalama Konaklama Bedeli: 238 $ 

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Jamaika, Küba‘nın güneyinde, Büyük Antiller‘de bulunan bir adadır. Orta Amerika ve Karayiplerde bulunur. İklimi tropikal, sıcak, nemli hava etkindir. İç kısımlarda ise ılıman iklim görülür. Arazisi oldukça dağlık olmakla birlikte kıyıda dar ovalar bulunmaktadır. En alçak noktası Karayip Denizi (0 m), en yüksek noktası ise Mavidağ‘dır (2.256 m)

7) Mauritius – Ortalama Konaklama: 195 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Mauritius yada resmi adıyla Mauritius Cuhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı bir addır. Ülke konumunda olup Madagaskar‘ın doğusunda Hint Okyanusu‘nun güney batı kısmında yer almaktadır. Ülkenin başkenti Port Louis‘dir. Turistlerin ilgi odağı olan Mauritius adası yarı tropikal iklime sahiptir.

8) Maui – Hawaii – Ortalama Konaklama Bedeli: 334 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Maui adası, Hawaii Takımadaları içerisinde bulunan ikinci büyük adasıdır. ABD’nin Hawaii eyaletinin bir kısmıdır ve etrafındaki üç diğer ada (Molokai, Lanai ve ıssız ada olan Kahoolawe) ile birlikte bu eyalete bağlı Maui Kontluğu (County)‘yi oluşturmakta ve kontluğun merkezidir. Adada Haleakala ve Mauna Kahalawai adında iki tane yanardağ bulunmaktadır.

9) Bali – Endonezya – Ortalama Konaklama Bedeli: 104 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya‘ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar‘dır. Adanın %93‘ü Hindu geri kalan kesim ise Müslüman‘dır. Bali ayrıca Endonezya‘nın en turistlik adasıdır. Dans, Heykelcilik ve sanat dalları gelişmiştir.

10) Providenciales – Ortalama Konaklama Bedeli: 469 $

Tatil İçin En Güzel 10 Ada Ve Konaklama Bedelleri

Providenciales adası, Turks ve Caicos Adalarına bağlıdır. Kuzey Atlas Okyanusu‘nda yer alan ve iki takımdan oluşan adalardan biridir. Ada ismini Turk’s-cup cactus (Melocactus communis) yani “ Türkün başlığı kaktüsü“ anlamına gelmektedir. Mükemmel bir turistlik mekandır. Tropikal meyveleri bol olan bir adadır. Başkenti Cockburn Town dur.

Bir önceki yazımız olan Pasif Gelir Yaratmak İçin Ek İş Fikirleri Nelerdir? başlıklı makalemizde iş fikirleri ve iş fikirleri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ