01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Uçakta Doğan Bebek Nereli Olur?

Uçakta Doğan Bebek Nereli Olur?

Uçakta Doğan Bebek Nereli Olur? İşte beyin yakan ve üstüne onlarca tartışma konusu açılan bir sorunun cevabı ile karşınızdayız.

Mutlaka duymuşsunuzdur veya arkadaşlarınız arasında tartışmışsınızdır. İşte bu sorunun cevabı aslında çok basit. Bu gün okuduğum bir habere göre Türkiye’den isviçre ye uçan bir suriyeli kadın uçakta erken doğum yapıyor. İnişe 45 dakika kala havada sancısı artan kadına Hostesler ve doğum konusunda bilgili bir kadın yardımcı oluyorlar ve sağlıklı bir doğum gerçekleşiyor.

Aslında yıllar önce arkadaşlarımızın arasında çok kafa yorduğumuz bir olaydı ancak o günlerde bir google yoktu. Şimdi bu olayın üstüne düşüncelerim depreşti ve araştırdım. Öle sandığımız gibi uçakta doğum yapıldığında çocuk Dünya vatandaşı olmuyormuş. Bunun için 3 kriter var aslında yerine getirilmesi gereken.

1. En zor olanı.. denk getirip uçakta doğum yapmak.

2. Uçağın varacağı ilk ülke hangisi olacak

3. Uçağın vardığı ülke böyle bir vatandaşlık olayını kabul ediyorlar mı?

uçakta doğan bebek

Herşey iyi güzel de Uçakta Doğan Çocuk Nereli Olur?

Ülkeler vatandaşlık verirken 2 ana kritere göre vatandaşlık veriyor. İlk olarak anne ve babanın yani soyun hangi ülkeye dayandığına. İkincisi ise doğduğu toprağın kendi toprağı olmasına.

Örnek verecek olursak Türk olarak Amerika’ya gittik havada doğum gerçekleşti ve uçak Newyork’a indi. İşte bu anda çocuğumuz Amerika vatandaşı olmuş oluyor. Yada Amerika’ya gezmeye gittiniz yarın dönüş var ama çocuğunuz biraz sabırsız ve erken doğum oldu. Çocuğunuz yine Amerikan vatandaşı olmuş oluyor. Amerika için önemli olan Amerika topraklarında doğmuş olması.

Yoksa Havada doğdum ben Dünya vatandaşıyım istediğim yere girer çıkarım falan bunlar hep hikaye…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ