05.10.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Hiç Duymadığınız İlginç Tarihi Bilgiler

Hiç Duymadığınız İlginç Tarihi Bilgiler

İçindekiler

Hiç Duymadığınız İlginç Tarihi Bilgiler. İnsanlık tarihi birbirinden ilginç ve garip gerçeklerle dolu. Şu ana kadar yaşanmış pek çok olaya bugün akıl erdirebiliyor olsak da o zaman ki insanlar için son derece sıradışıydı. Bu içerikte okuyacağınız ilginç tarihi bilgiler muhtemelen daha önce hiç denk gelmediğiniz veya duymadığınız ilginç gerçeklerden oluşuyor.

Sahra Çölü Gerçeği

Sahra Çölü

Sahra çölünde yapılmış pek çok araştırma, bu çölün çok eski zamanlarda yeşillik ve tarlalık bir alan olduğunu ortaya çıkardı.  Yani çöl dendiğinde aklınıza gelen o ilk fotoğraf aslında yemyeşil bir alandı bir zamanlar. Hatta ondan biraz daha önce bu alanın tamamen sulak ve göller barındıran bir alan olduğu da ortaya çıktı. Burada pek çok balık türünün fosilleri bulunmuştur.

Büyük İskender’in Öldüğü Sanılmıştı

Büyük İskender

Ünlü Kral Büyük İskender, 32 yaşında öldüğünde, cenazesini Memfis’e sonra da İskenderiye’ye götürmüşlerdi. Fakat Kral İskender’in bedeni bu süre boyunca herhangi bir çürüme, bozulma ya da bir soğuma belirtisi göstermedi. Bilim insanları, Büyük İskender’in aslında felç geçirdiğini fakat zihinsel olarak her şeyi algılayabildiğini ortaya çıkardı. Yani Büyük İskender, herhangi bir şeye tepki veremiyor, ancak olan her şeyin farkındaydı. Ölü ölü gömülen Büyük İskender, kendi eceliyle değil bizzat bilmeden öldürtülmüştü. Büyük İskender kendi hastalığından dolayı değil, bilinmeden atılan mezarın içinde boğularak ölmüştür.

Amerika’yı Kim Keşfetti?

Amerika’yı Kim Keşfetti?

Sanılanın aksine Amerika kıtasını ilk kez Kristof Kolomb değil, Vikingler keşfetti. 1492 yılında Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşfettiği iddialarının yanı sıra, Vikinglerin bu bölgeye 1000’li yılların başında uğradığı veya keşfettiği yönünde pek çok bilimsel çalışma ve kanıt bulundu. Günümüzde Amerika’nın Vikingler tarafından keşfediliği de pek çok çevre tarafından kabul görmüştür.

İdam Edilmiş Domuz

idam edilmis domuz - Hiç Duymadığınız İlginç Tarihi Bilgiler Bilgi ve Haber

Çok ilginç tarihi bilgiler arasında idam edilmiş bir domuz var. 1386 yılında bir domuz şaşırtıcı bir şekilde yargılanarak idam edildi. Olayın yaşandığı tarihte bir domuz, bir çocuğa saldırarak ölmesine neden olmuş ve hakkında idam kararı alınmıştı. Çocuğun ölümü üzerine domuza dava açılmış, mahkeme haklı bulmuş ve domuzu idam etmişti. Yapılan idamın ardından pek çok medeniyette de hayvanların yargılanıp cezalandırılmasına tanık olunmuştur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ