07.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Yangın Tüpü Dolumu ve Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Tüpü Dolumu ve Yangın Söndürme Sistemleri

İçindekiler

Yangın söndürme tüpü ve yangın söndürme sistemleri insanların can güvenliğini sağlamada önemli olan ürünlerdir. Bununla beraber her evde bulunması gereken yangın tüplerini doldurmak önemlidir. Aksatılmadan gününde yapılması gereken yangın tüpü dolumuişlemi hayatınızda istemediğiniz fakat karşı karşıya kalabileceğiniz yangınlara acil müdahale için önemlidir.

Yangın tüpleri, yangına anında müdahale edilebilecek ekipmanlardır ve yangın sırasında can ve mal kaybını en aza indirme konusunda yararlıdır. Bununla beraber her evde bulunması gereken yangın söndürme sistemlerisadece evlerde değil tüm yaşam alanlarında ve ormanlarda olması gereken sistemlerdir.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu

Profesyonel ve işinde uzman kişilerin dolum yaptığı bu işlemde belli bir süre içerisinde yangın tüpleri içerisine madde doldurulur. Bununla beraber yangın tüpü dolumu ile beraber bu tüpler yılda iki kez olmak üzere aylık periyotlar haline kontrol edilmeli ve sağlıklı bir şekilde yangın söndürme tüpleri doldurulmalıdır.

Yangın tüpü dolumu yapılırken profesyonel kişiler yangın söndürme tüpleri dolum yönetmenliğiile düzenli bir şekilde yapmalıdır. Standartlara uygun malzemeler ile kontrollerin yapılması gerekmektedir. İçerisinde bulunan azot gazları boşaltıldıktan sonra tüp vanası sökülür ve bulunan tüm kimyasal maddeler boşaltılır.

Yangın Tüpü Dolumu ve Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Tüpü Dolum Fiyatı

Yangın tüpü dolum fiyatıkonusunda tüp dolum fiyatları uygun olmaktadır. Yangın tüpünün boyutuna göre fiyatlarda değişiklik gösterebilmektedir. Kilogramlarına göre ayrılan yangın tüpleri dolum işleminde harcanan süre ve ürün seviyesine göre, ne kadar dolum yapıldığına göre fiyatlar değişmektedir.Yangına karşı her zaman tedbirli ve hazırlıklı olmak için mutlaka bir yangın tüpü edinmeli ve gereklibakımları sürekli olarak yaptırmalısınız.

Yangın Söndürme Sistemleri Nelerdir?

Yangın söndürme sistemleri, tüm yaşam alanlarında bulunması gereken sistemlerdir. Bu sistemler içerisinde yangını haber verecek, insan güvenliğini sağlayacak ve yangını söndürecek sistemler bulunur. Yangın söndürme sistemleri şu şekildedir,

 • Duman detektörü
 • Güvenlik kamerası sistemleri
 • İş güvenliği malzemeleri
 • Yangın alarm sistemleri
 • Yangın detektörü
 • Yangın dolapları
 • Yangın kapıları ve yangın merdivenleri
 • Yangın sensörleri
 • Yangın söndürme hidrantı
 • Yangın tesisat vanaları
 • Yangın söndürme hortumları

Gibi sistemleri içermektedir. Yangınlar kontrol dışında meydana geldiği için bireylerin yaşam alanlarında bu tarz önlemleri alması önemlidir. Alanında uzman olan tecrübeli ekiplerin yönlendirmesi ile yangın söndürme sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Yangın Sistemlerinde Profesyonel Hizmet Almak

Uzun süreli hizmet veren şirketlerden yardım almak ve kaliteli hizmet için sistemlerinizi seçeceğiniz ve tüp dolumu gibi hizmetlerinde profesyonel hizmet almaya önem göstermelisiniz. İnsan hayatı riske atılmaz bu yüzden profesyonel kişilerden önlem almak önemlidir.

Yangın felaketi ortaya çıktığı zaman yangın ekipmanları kullanılmalı ve ilk müdahale olarak yangın söndürme tüplerinin kullanılması önemlidir. Yangın söndürme tüpleri konusunda birkaç farklı çeşit bulunmaktadır. Aynı zamanda yangın söndürme tüpü kullanımı basittir ve kolayca eğitim alınarak yapılan bir uygulamadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ