20.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Yağlı Cilde Sahip Olanlar için Çözüm Önerileri

Yağlı Cilde Sahip Olanlar için Çözüm Önerileri

İçindekiler

Yağlı Cilde Sahip Olanlara Çözümler!

Yağlı Cilde Sahip Olanlar için Çözüm Önerileri. Günümüz de pek çok insan cildinin yağlı olmasından son derece şikayetçi ve mağdurdur. Oysaki yağlı ciltlerin kuru ciltlere göre bazı avantajları bulunmaktadır. Yağlı ciltler için sabun kullanımına oldukça dikkat etmek gerekir. Kullanılan sabunların çeşitli değerlerinin cildinize uygun olması oldukça önemlidir. Çünkü bazı durumlar da cildinizdeki yağı tamamen yok etmek istiyorken tam tersi daha fazla yağlanmasına veya kup kuru olarak tahriş olmasına neden olabilirsiniz. Bu gibi durumlar da çeşitli kozmetik firmalarının sizlere sunmuş olduğu sabunlara yönelmeli ve piyasa da satılan cilde faydalı olduğu iddia edilen sabunlardan uzak durmalısınız. Yağlı ciltler için nemlendirici kullanımı da en az sabun seçimi kadar oldukça önemlidir ki bu tip ciltlerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi nemli olmaktır.

Yağlı Cilde Sahip Olanlar Besinlere Dikkat Etmeli!

Günümüz de birçok insanın cildi sürekli olarak yağlanabilmekte ve bu yağlı cilde sahip olan kişiler genellikle dışarıdan çözümler uygulamaktadır. Yağlı ciltlere ne iyi gelir? Dışarıdan uygulanan çözümlerden ziyade vücudumuza içeriden de bakım yapmalıyız. Bu yüzden aşırı çikolata tüketimi, aşırı yağlı yiyecek tüketimi ve aşırı hazır konserve tarzı yiyeceklerin tüketimi cildimize son derece zarar vermekte ve aşırı düzeyde yağlanmaya sebep olmaktadır. Yağlı ciltler de bizlerin karşısına sivilce problemi olarak geri dönmektedir. Eğer bu tarz problemler yaşamak istemiyorsanız mutlaka çeşitli diyetler uygulamalı ve diyet kavramını kendini aç bırakmak olarak algılamamalısınız. Ancak bu saye de yağlı olan ciltlerden kurtulabilirsiniz.

Yağlı Cilde Sahip Olanlar için Çözüm

Yağlı Ciltlere Doğal Çözümler!

Aşırı derece de yağlı olan cildiniz için mutlaka doğal olan bitkisel çözümlere başvurmalısınız. Yağlı ciltlere doğal çözüm olarak çeşitli bitkisel sabunlara, bitkisel gıdalara başvurabilirsiniz. Aktarcılardan rahatlıkla alabileceğiniz sivilce azaltıcı ve yağ giderici sabunlar bulunmaktadır. Bu tür sabunları cildinize günde bir iki defa uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda cildinize uygulayabileceğiniz bir formülümüz daha var.

  • 1 tatlı kaşığı limon
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 adet yumurta

Bu saymış olduğumuz malzemeleri bir kase kap içerisinde karıştırarak günde bir sefer cildinize uygulayın. Yağlı ciltler için kesin önerimizdir ki bir ay içerisinde yağlı olan cildinizin harika bir cilde dönüştüğünün farkına varacaksınız.

Yağlı Ciltler Hakkında Yanlış Bilinenler!

Günümüz de yağlı cilde sahip olan birçok kişi ciltleri hakkında yanlış bilgilere sahiptirler. Yağlı ciltlere çözüm olarak birçok unsurları denedikleri halde kurtulamayan kişiler genellikle ömür boyu bu cilt tipinde kalacaklarını zannederler. Bir kere yağlı cilde sahip olan kişilerin ciltleri diğer cilt tiplerine göre çok daha geç kırışır ve bu saye de yaşlanma oldukça gecikmiş olur.  Bir diğer yanlış bilinen gerçek ise bu tarz ciltlerin kurutulması gerektiğidir. Aksine kurutulmamalı nemlendirilmelidir. Yağlı ciltler için nemlendirici kullanmalı ve yüzünüzü sürekli olarak yıkamalı, nemli tutmalısınız. Bu saye de cildinizde ki gözenekleri sürekli olarak açık tutmuş olursunuz. Gözenekleri oksijen alabilen ciltler de çeşitli problemlerin oluşması son derece gecikmekte ayrıca parlak, pürüzsüz ve temiz gözükmektedir. Artık sizler de yağlı olan ciltleriniz ile barışabilir ve kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ