01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

Ucuz Tatil Nasıl Yapılır? Ucuz tatil yapmak için yada tatili ucuza getirmek için önceden hazırlık yapmak gerek. Otelde kalmak isteyenler mutlaka erken rezervasyon yoluna gitmeli. Ağustos, Temmuz, Haziran aylarındaki tatil planınızı en kötü ihtimalle nisan ayı içerisinde halletmiş olmanız gerekiyor. Çünkü erken rezervasyonda çok uygun indirimler oluyor, diğer türlü iki üç  katı ücret ödemeniz gerekiyor. Buna uçak biletlerini de ekleyelim, mesela ben 2021 yılında Nisan ayında aldığım uçak biletleriyle Haziran ortasında 2 kişi İstanbul-Antalya destinasyonunda 500 YTL’e gidip gelmeyi başardım. Daha erken alırsanız bu fiyat 350 YTL’e kadarda düşebilir.

Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

Diğer bir yol Uygulama Otelleri. Devletin öğrencilerin staj yapması için açtığı uygulama otelleri genelde 3 yıldızlı oluyor. Sanırım buda çoğu kişinin ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli gelecektir. Bu otellerin içerisinde mini buzdolabı, klima, telefon, tv, 24 saat sıcak su, yüzme havuzu oluyor. Antalya’daki Uygulama otelinin harika bir manzarası var ve Konya altı plajı ayaklarınızın altında, tabi ki yanında 5 yıldızlı oteller imrenilmeyecek gibi değil. Unutmadan sabah kahvaltısı ücretsiz oluyor. Öğlen ve Akşam yemekleri oldukça hesaplı. Tabi biraz da boğazınıza ne kadar düşkün olduğunuza da bağlı bir şey.

Apart oteller diğer bir uygun seçenek. Kendi yemeğinizi kendiniz yaparsınız, çoğu apart otel temizlik kısmını kendileri üstleniyor. Fiyat araştırırken kaç odalı olduğunu, servis olayını sorun. Standardı iki oda olmasıdır. Bir aylık bir tatil yapmak istiyorsanız, kira öder gibi tatil yaparsınız. Bir nevi devre mülk olayı.

En ucuz tatil için alın bir çadır jandarmanın izin verdiği yerlerden birine kurulun. Genelde böyle yerlerin müdavimleri vardır ve nezih bir ortam olur. Birazda maceraperest ruha sahip olmakta gerekir.

En son şunu yapın,”Amca senin şu Marmaris’te ki yazlığı kullanabilirmiyim?”

El-cevap: ”Yeğenim Almanya’dan oğlum gelecek!!!”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ