21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ellerdeki Soğan Sarımsak Kokusunu Gidermek

Ellerdeki Soğan Sarımsak Kokusunu Gidermek

Ellerdeki Soğan Sarımsak Kokusunu Gidermek. Vücudumuza birçok faydası olan soğan ve sarımsak kokusu nedeni ile önceki yıllarda pek tercih edilmese de zaman geçtikçe faydaları nedeni ile yenen mucizevî bir besindir. Ancak faydalarının çok olması nedeni ile kokularından dolayı tercih etmeyenler için kokuları alması için değişik yollar aranmaktadır. Ellerdeki soğan ve sarımsak kokularını gidermenin birkaç etkili yolu bulunmaktadır.

Soğan ve sarımsak kokusu ellere sinmiş ise yapılacak en basit yollardan biri ellerimizi tuz ile bolca ovalamaktır. Ellerimizi tuz ile bolca ovaladıktan sonra çeşmenin altında akan su ile iyice yıkamalıyız. Bu işlemi en az 3 ya da 4 dakika sürdürmemiz durumunda ellerimizdeki kokular azalacak hatta gidecektir.

sogan sarımsak kokusu

Bunun dışında ellere sinen soğan ve sarımsak kokusu için patates haşlayabiliriz. Haşlanmış patates ile elleri iyice ovalar ve bu işlemi de birkaç dakika yaparsak ellerdeki kötü kokular gidecektir.
Her evde bulunması kolay olan paslanmaz çelik kaşık sizde de mevcut ise çelik kaşığı akan çeşmenin altında durmadan ovalarsak ellerimize [ads2]sinen soğan ve sarımsak kokusu gidecek ve ellerimizde ki kötü koku sorunu çözülmüş olacaktır.

Bu uygulamalar biraz tuhaf gelebilir ancak ellere sinen kötü kokuları giderme konusunda etkili çözümler arasında yer almaktadır. Kötü kokusu nedeni ile faydalı olan bu besinlerden uzak durmamalıyız. Ağız kokusu ya da ellere sinmesi gibi basit nedenlerden dolayı mucize niteliğindeki bu besinlerden uzak durmamalıyız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ