14.07.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

En Çok Kalori Yaktıran Spor

En Çok Kalori Yaktıran Spor

İçindekiler

En Çok Kalori Yaktıran Hareketler ve Sporlar

En Çok Kalori Yaktıran Spor. Günlük hayatta yaptığımız birçok iş ve sporlar vardır. Bunlar vücudumuzda enerji kaybına neden olur. Vücudumuzu dengede tutmak için ya da fazla kilolardan kurtulmak için bunlara başvurabiliriz. Her bir spor vücutta farklı değerlerde kalori kayıplarına neden olur. İşte En Çok Kalori Yaktıran Hareketler ve Sporlar;

Yoga ve Yüzme

Yüzme saatte 270 kalori yaktırırken, yoga 166 kalori yaktırır. Çünkü yüzmek daha çok güç gerektirir ve bu yüzden daha fazla kalori yaktırır.

Koşu Yapmak ve Bisiklete Binmek

Koşmak saatte 634 kalori yaktırırken, bisiklete binmek saatte 666 kalori yaktırır. Eğer evde spor için bisikletiniz varsa kalp hızı monitörü kullanmayı deneyin.

Aerobik ve Pilates

Aerobik saatte 380 kalori yaktırırken,pilates saatte 328 kalori yaktırır. Aerobik sabit hareketler ve ter atma faktöründen dolayı en iyi kilo yakma yöntemidir.

En Çok Kalori Yaktıran Spor

Mekik ve Kickbox

Mekik saatte 508 kalori yaktırırken, kickbox saatte 700 kalori yaktırır. Ypatığınız her tekmeleme hareketi size kalori yaktırır ve her tekme ve yumruk hareketi kasınızın gücünün ve dayanıklılığının gelişmesine yardımcı olur.

Araba Yıkamak ve Garajı Düzenlemek

Araba yıkamak saatte 200 kalori yaktırırken, garajı düzenlmek saatte 158 kalori yaktırır. Araba yıkarken yaptığınızher hareket fırçalama, çömelme, kolunuzu uzatma gibi kalori yaktırmada yardımcı olur.

Bahçeyi Çapalama ve Yaprakları Tırmıklama

Bahçeyi düzenlemek 288 kalori yaktırırken, yaprakları tırmıklama 158 kalori yaktırır. Aynı zamanda karın bölgenizi çalıştırır ve sırt bölgenizi korumada yardımcı olur.

Odanızı Düzenleme ve Alışveriş Yapma

Odanızı düzenlemek size 230 kalori yaktırırken, alışveriş yapmak sadece 152 kalori yaktırır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ