21.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

2021’de Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanacak Gelişmeler Neler?

2021’de Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanacak Gelişmeler Neler?

2021 yılı itibari ile kablolu ve kablosuz güvenlik sistemlerinde yazılım desteği olacak. Mevcut yazılımların güncellenmesi, ev alarm sistemi içeriğinin daha fazla algılama özelliklerine sahip olması bekleniyor. Eski sistemlere kıyasla özellikle son gelişmelerle birlikte evcil hayvanları algılayan alarm sistemleri gelişti. Bunun yanı sıra uzaktan kontrol edilen birçok güvenlik sistemi ile alarmı aktif hale getirerek uzaktan kontrol sağlama gibi özellikler geliştirildi.

2021 Yılı Ev Alarm Sistemlerinde Hangi Gelişmeler Oldu?

Alarm sistemleri; güvenlik alanında iş yeri, ev, kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan sistemlerin başında yer alıyor. Teknolojik gelişmeler sonrası yapay zekânın hayata geçirilmesi, yazılımların geliştirilmesi ve cihazların daha minimal hale gelmesi ile tamamen farklı tasarımlarla sunuluyor.

aaa - 2021'de Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanacak Gelişmeler Neler? Bilgi ve Haber

Ev alarm sistemleri;

  • Uzaktan kontrol ediliyor
  • Olası durumda kolluk birimlerine sinyal gönderiyor
  • Evcil hayvanları algılıyor
  • Kablosuz olarak kullanılabiliyor
  • Yangın, afet, gaz kaçağı ve su baskınını algılıyor

Bu gelişmeler ile alarm sistemleri sizlere tam kapasite hizmet sunuyor. Tercih ettiğiniz alarm sistemi kullanım alanına uygun tasarımlarla hizmetinize sunuluyor. Keşif yapılarak güvenliği az olan noktalar tespit edilerek güvenlik seviyesi yükseltiliyor.

evcil%20hayvan - 2021'de Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanacak Gelişmeler Neler? Bilgi ve Haber

Uzaktan Kontrol Edilebilen Alarm Sistemler

Alarm sistemlerinin avantajları kadar eski sistemde yer alan dezavantajlar 2021 yılı itibari ile neredeyse sıfıra indirildi. Alarm sistemlerinin aktif hale getirilmesi manuel ilen artık uzaktan akıllı telefonlardan dahi aktif hale getirilebiliyor.

Güvenlik alanının her geçen gün genişletildiği alarm sistemleri, önemli durumlarda aktif hale gelerek kullanıcıyı uyarıyor. İşyerinden ya da evinizden uzaklaştığınızda unuttuğunuz alarm sistemini devreye sokmak adına kısa sürede aktif edebiliyorsunuz. Hassas algılama ile birçok cismi algılayarak gerekli durumlarda sinyal vermesini sağlıyor.

eee - 2021'de Ev Alarm Sistemlerinde Yaşanacak Gelişmeler Neler? Bilgi ve Haber

Evcil Hayvan Algılayan Alarm Sistemleri

İşyeri güvenliği için aktif olan alarm sistemlerinin sokak canlıları için aktif hale gelmesi çevreyi rahatsız ederek gürültü kirliliğine neden olur. Bu tür durumların ortadan kaldırılması adına yeni teknolojiyle geliştirilen alarm sistemleri sadece önemli durumlarda devreye girecek. Evinizde ve iş çevrenizde alanınızı, hayvanlardan değil hırsız alarmları ile kötü niyetli kişilerden koruyacak.

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kabloların görüntü kirliliği yaratması yaşam kalitesini düşürüyor aynı zamanda çevre kirliliği yaratıyor. Kullanım alanı büyük olan noktalarda kablosuz sistemler ile daha estetik bir güvenlik oluşturabilirsiniz. Kabloların zamanla korozyona uğraması, alarm sistemlerinin bozulmasına sebep olur. Bu nedenle kablosuz bağlantılar 2021 yılında talep edilen sistemler arasındadır.

Afet ve Tehlikeli Durumlar için Alarm Sistemleri

Ev ya da işyeri alarm sistemleri her zaman hırsızları önlemez. Ön görülemeyen doğal afetler, gaz ya da elektrik kaçağı, yangın, su baskını gibi durumları tespit eden alarm sistemleri 2021 yılında geliştirilmiş hali ile kullanıcılara sunuluyor. Yaşam alanınızdan uzakta olduğunuzda devreye giren alarm sistemi ile tüm gerekli birimler olay yerinde olur. Erken müdahale ve en iyi önleyici tedbirler arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En Çok Tercih Edilen Zeka Oyunları Hangileri? başlıklı makalemizde akıl oyunları, dikkat eksikliği ve Dikkat geliştirme oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ