24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Çocuklarınızla Birlikte Eğlenmenin Yolları

Çocuklarınızla Birlikte Eğlenmenin Yolları

Çocuklarınızla Birlikte Eğlenmenin Yolları. Anne baba olmak konusunda yapılan birçok yorum çelişkilidir ve hatta gerçeğin tam anlamıyla zıddıdır. Honey, I Blew Up The Kids isimli filmde geçen bir replikte “Babalar çocuklarıyla eğlenir. Anneler ise bunu bir iş olarak görürler” denir. Tanrı aşkına bunu kim uydurdu? Herhangi bir annenin “Sanırım çocuklarla eğlenmek hoş olabilir, fakat ben daha çok onları eğitmeyi, mızmız bebekleri yatağa yatırmayı veya patlayıcı bir maddeye dönüşen bebek bezlerini (ki benim favorimdir) değiştirmeyi tercih ederim” diyebileceğini aklım almıyor. Babalar bebek bakma konusunda gerçek bir iş yapmadıkları zaman neler olduğunu biliyor musunuz? Anneler güceniyorlar. Elbette babalar da; umarım bunu şu ana kadar anlamışsınızdır. Bu hiç de iyi bir durum değildir.

Bazı anne ve babaların, çocuk yetiştirme konusunda eşlerinin kendilerine hiç yardım etmedikleri için kendilerini ne kadar yalnız hissettiklerini duymuştum. Çocuklarınızı yetiştirirken her ikiniz de ortak bir şeyler yapmalısınız. Anneler de babalar da çocuklarıyla eğlenebilir. Fakat anneler de babalar da bunu aynı zamanda önemli bir iş olarak görebilirler.

Çocuklarınızla Birlikte Eğlenme

Çocuğunuzu eğlendirmek neden bir görev haline gelsin ki? Fakat aktivitelerinizi, işinizi ve oyun zamanını planlamazsanız hiçbirini tam anlamıyla gerçekleştiremezsiniz. Çocuğunuzu yatağa yatırmak unutulmayacak güzellikte keyifli anlara vesile olabilir, tabii bunu birlikte yaparsanız. Aynı zamanda işleri paylaşırsanız her şeyi daha çabuk bitire­bilir ve hem ailenize hem kendinize hem de eşinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

“Tatlım, haydi çocukları yatıralım, ardından aşağıda şöminenin yanında buluşalım. Ben içecek bir şeyler getireyim, sen de atıştıracak bir şeyler getir!”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ