20.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

SEO ve ASO Arasındaki Farklar Neler?

SEO ve ASO Arasındaki Farklar Neler?

İçindekiler

Bir internet sitesine sahip olanların akıllarındaki en büyük sorularından bir tanesi de SEO ve ASO Arasındaki Farklar Neler? Sorusudur. SEO ve ASO bir internet sitesi için büyük önem taşıyan kavramlardır.

SEO Nedir?

Bunlardan ilki olan SEO Türkçe anlamı itibariyle Arama Motoru Optimizasyonudur. Bu da internet sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için yapılan çeşitli ayarlamalara verilen addır. Siteler kendi SEO ayarlarını kendileri de yapabilirler. Ancak bu ayarların deneyimli SEO firmalarınca profesyonelce yapılması önerilmektedir.

SEO ve ASO Arasındaki Farklar Neler?

ASO Nedir?

ASO ise Türkçe anlamı olarak Uygulama Marketi Optimizasyonudur. ASO bazı açılardan arama motoru optimizasyonu olan SEO ayarlarına benzer. ASO ayarlamaları sayesinde uygulamaların uygulama marketlerinde öne çıkması ve daha çok indirilmesi amaçlanır. Moibl uygulama marketleri son yıllarda büyük hızla gelişerek büyük Pazar haline gelmesi ASO ayarlarına verilen önemi de artırdı. Uygulama sahipleri daha fazla indirmeye ulaşıp daha fazla para kazanabilmek için ASO ayarlarını profesyonel firmalara yaptırmaya çalışıyorlar.

İki ayarı da genel olarak açıkladıktan sonra ikisi arasındaki farklara dikkat etmek gerekir. Birçok kişi de bu iki ayar sistemi arasındaki farkları merak ediyor.

ASO ve SEO Arasındaki Farklar

Genel olarak SEO ayarlarının ASO ayarlarına göre çok daha karmaşık olduğunu söylemek mümkündür. SEO ayarları oldukça fazla olup her birinin doğru ayarlanması gerekir. ASO ayarlarında ise yalnızca belli başlı işlevler mevcuttur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ