06.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Salon Kliması Modellerinde FujiPlus İmzası

Salon Kliması Modellerinde FujiPlus İmzası

İçindekiler

Salon tipi klimalar, kalabalık ve hareketliliğin yanı sıra hava akışının çok yüksek düzeyde seyrettiği yerlerde kullanılmak için tasarlanan klima modelleridir. Kullanılan mekanın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak istenen sıcaklık düzeyinin de elde edilmesinin zorlaştığı ve ısı kayıplarının ciddi oranlara ulaştığı çok büyük alanlar için tasarlanan salon kliması modelleri, kalıcı ve etkili iklimlendirme çözümü sunar. Zeminde kullanılmak için tasarlanan bu yüksek kapasiteli klimalar, camiler, mağazalar, hastaneler ve hareketliliğin yoğun olduğu tüm mekanlar için ideal olur. Kullanım alanlarının genişliği nedeniyle ayaklı klima modelleri yüksek BTU kapasiteleri ile üretilirler ve duvar tipi klimalardan farklı olarak mekanın stratejik bir noktasına yerleştirilerek zeminde kullanılırlar. Salon kliması ve silindirik salon tipi klima olmak üzere iki farklı modelde üretilen cihazlar, fonksiyonlarından görünümlerine kadar pek çok farklılıklar gösterir. İhtiyacınız doğrultusunda bu iki klima modelinden birini seçebilir ve yaşam alanınız için en ideal iklimlendirmeyi sağlayabilirsiniz.

Özel Alanlar için Üst Düzey Çözümler Sunan Salon Kliması Modelleri

Salon tipi klima modelleri, 24 bin BTU ile 48 bin BTU arasında değişen kapasiteleri ile farklı ihtiyaçlara özel çözümler sunar. Salon tipi klimalar, tam DC Inverter kompresörü sayesinde daha ekonomik ve verimli bir iklimlendirme performansı sergiler. Değişen ortam koşullarına uygun olarak motor hızı ve soğutucu akışını ayarlayan inverter teknolojisi sayesinde klimanız en yüksek ısıtma/soğutma verimiyle çalışır. DC inverter kompresörünün sunduğu yüksek enerji verimliliği, dış ve iç DC fan motoru ve elektronik genleşme vanası sayesinde klimanız çok daha sessiz, verimli ve dengeli bir şekilde çalışır. Ayarlanabilir kanatçık yapısı sayesinde 4 boyutlu hava salınımı sunan salon kliması, yaydığı geniş açılı hava akımı ile uzun mesafeler kat ederek ortamın tüm noktalarına ulaşır, hava sirkülasyonu ve homojen iklimlendirme sağlar. Geniş çaplı çapraz akış fanının yanı sıra optimize edilen hava kanalı tasarımı sayesinde cihaz 20 metre mesafeye kadar hava sirkülasyonu sunar. Akıllı uyku moduyla ortam ısısını otomatik olarak ayarlayan modeller; Nem Giderici, Zamanlayıcı, Otomatik Fan Hızı ve Hava Filtresi özellikleri ile tasarlanır. 6 katmanlı paslanmaz materyallerle kaplanan dış ünite, korozyonu önleyen yapısı sayesinde güneşe ve yağmura karşı son derece dayanıklı ve uzun süre ilk günkü parlaklığını koruyan bir yapı sunar. Salon kliması modelleri yüksek ısı transferi performansı sunan mavi hidrofil yapısı ile enerji tasarrufu sunarken toz, yağmur ve kire karşı da oldukça dayanıklı olmasıyla öne çıkar.

Silindirik Tasarımlı Şık ve Fonksiyonel Salon Tipi Klimalar

Salon tipi klimaların diğer bir modeli olan silindirik salon tipi klima modelleri, küçük boyutu, ergonomik yapısı ve şık tasarımları ile sıklıkla tercih edilen klima modelleri arasında yer alır. Ayaklı klima olarak da adlandırılan silindirik salon kliması modelleri, 24 bin BTU kapasiteye karşılık gelen alanlarda etkili iklimlendirme çözümü sağlar. Geniş salınım açısıyla bulunduğu ortamın tüm köşelerinde homojen iklimlendirme sunan bu cihazlar, yüksek enerji verimine sahip tam DC Inverter motoru ile değişen koşullara uygun olarak çalışma performansını ayarlar ve yüksek ısıtma/soğutma verimi sunar. DC Inverter kompresörün kaliteli donanım elemanları çalışmayı daha verimli ve dengeli hale getirir. Geniş açılı ve 4 boyutlu hava akımı sunan ayarlanabilir hava kanatçıkları sayesinde hava tüm noktalara eşit oranda ulaşır. Optimize edilmiş hava kanalı yapısına ve geniş çaplı çapraz akış fanına sahip silindirik yer tipi klima modelleri, 20 metre mesafeye kadar hava akışı sağlar. Turbo soğutma özelliğine sahip silindirik klimalar, 30 saniyede hızlı soğutma, 60 saniyede güçlü ısıtma yaparak tam zamanında konfor sunar. Yüksek ısı transferi sunan mavi hidrofil yapısı sayesinde enerji tasarrufu sunan cihaz içten yivli bakır borusu ile yağmura, toza ve kire karşı dayanıklı bir seçenek olur. Paslanma karşıtı 6 katmanlı malzemeyle kaplanan dış ünite, korozyonu önler ve uzun süre ilk günkü parlak yapısını korur. Salon tipi silindirik klimalarda bulunan Wi-Fi Kontrolü özelliği sayesinde cep telefonu ile akıllı bağlantı kurabilir ve klimanızı uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Salon klimasi 298x1024 - Salon Kliması Modellerinde FujiPlus İmzası Bilgi ve Haber

Klima Seçiminde ve Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Salon tipi klimalardan yüksek verimi elde etmek için öncelikle alanınız için en uygun BTU kapasitesine sahip salon kliması modelini seçmeniz gerekir. Klimanın iklimlendirme kapasitesi ortamın büyüklüğüne yeterli gelmediği zaman klimadan istediğiniz verimi almak mümkün olmaz. Bu nedenle alanın büyüklüğünün ve klima kapasitesinin birbiri ile orantılı olmasına dikkat edebilirsiniz. Klima seçiminden sonra klimanızı odanın en merkezi ve ısı kaybının en düşük olacağı noktaya yerleştirmeniz önemli olur. Cihazdan maksimum verimi almak için klimanın hangi sıcaklık değerinde kullanılmasının daha doğru olacağı hakkında ilgili teknik ekipten destek alabilirsiniz. Klimayı kullanırken aşırı sıcaklık ve aşırı soğukluk ayarlarından kaçınmak gerekir. Bu tür kullanımlar klima çarpmasına ve beraberinde sağlık sorunlarına neden olabilir ve klimanızı uzun süre aynı verimle kullanmanızı zorlaştırır. Cihazınızın uzun süre yüksek performansla çalışması için belli periyotlar halinde temizlenmesi gerekir. Klimanızı 6 ayda bir temizleyerek daha verimli ve uzun ömürlü bir kullanım konforu sağlayabilirsiniz. FujiPlus, birbirinden fonksiyonel özelliklerle donatılmış, şık ve ergonomik tasarımlı salon kliması modelleri ile tüm yaşam alanlarınız için etkili ve kalıcı iklimlendirme çözümleri sunar. Siz de hemen FujiPlus’ın sunduğu salon kliması modellerine göz atabilirsiniz. Dilerseniz beğendiğiniz klima modelini bütçenize ayaklı klima fiyatları ile kolayca satın alabilir ve yaşam alanlarınızı konforlu ve homojen bir şekilde iklimlendirmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ