29.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Fizik Dehası Christopher Hirata Kimdir?

Fizik Dehası Christopher Hirata Kimdir?

Fizik Dehası Christopher Hirata Kimdir? Christopher Hirata Hayatı

Fizik Dehası Christopher Hirata Kimdir? Yaşayan en zeki ve dahi insanlardan Garry Kasparov, Terence Tao yazılarından sonra yine tescilli dahilerden birisi olan Christopher Hirata’nın hayatını kaleme aldık sizler için.

Christopher Hirata 1982 yılında 30 Kasım’da Amerika’da dünyaya geldi. Zekasını daha çok küçük bir çocukken ortaya koyar. Daha 3 yaşındayken manavdan aldıkları meyvelerin kilo ve fiyat hesabını yapmaya başlayan Christopher Hirata 12 yaşında üniversitede fizik dersleri görmeye başlıyor ve 2 yıl sonrada üniversite okumaya başlıyor. 14 yaşındayken Caltech Üniversitesi‘nde eğitim görmeye başlıyor ve zekası o günlerde etrafındaki herkesi kendine hayran bırakıyor Christopher Hirata’nın. Uluslararası Fizik Olimpiyatlarında altın madalyayı kazandığı zaman daha 13 yaşındaydı. Parlak zekası ile herkesin gözünün üzerinde olduğu Hirata 16 yaşında NASA’da çalışmaya başlar. Mars’ın kolonizasyonu projesinde yer alan Hirata bir yandan eğitimine de devam etti. 23 yaşında Princeton Üniversitesinde astrofizik dalında doktora aldı. Bir çok makale ve çalışması olan Hirata şuan astrofizik öğretmeni olarak California Teknoloji Enstitüsünde çalışmaktadır.

Hala Amerikanın en zeki insanı ünvanına sahip olan Christopher Hirata’nın IQ seviyesine gelince 225 IQ seviyesine sahip ve dünyanın en zeki insanları listesinin baş sıralarında yer alıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ