20.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Nasıl Zayıflarım?

Nasıl Zayıflarım?

Nasıl Zayıflarım? Zayıflamanın denklemi çok basittir. Eğer aldığınızdan fazla kalori harcarsanız zayıflarsınız, bu denklemde hata payı yoktur. Öncelikle günlük harcadığınız kalori miktarını hesaplayın.  Kilo vermek için bu miktardan daha azını almalısınız, veya bu miktarda kalori alıp daha çok hareket ederek(spor yaparak) daha çok kalori yakmalısınız.


Sağlıklı kilo verme aralığı haftalık 0,5-1 kg arasıdır. Haftada yarım kilo vermek için günlük 500 kalorilik bir kalori açığı yaratmalısınız. Bu şu anlama gelir, ya 500 kalori az alacaksınız, ya da günde 500 kalori fazla yakacaksınız. Günlük 250 kalori az alıp, 250 kalorilik egzersiz yaparak da aynı etkiyi yaratmak mümkündür. Eğer haftada 1 kilo vermek istiyorsanız bu sefer 1000 kalorilik bir açık yaratmanız gerekir.
Burada en önemli nokta kararlılıktır. Bir iki gün dahi günlük kalori sınırından şaşmanız başarısız olmanıza neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Su İçmek Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde sağlık ve zayıflama sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ