24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Kod Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Kod Yazarak Para Kazanabileceğiniz Yöntemler

Kod Yazarak Nasıl Para Kazanılır

İçindekiler

Kod Yazarak Nasıl Para Kazanılır? Günümüzde kod yazmayı bilmek, size para kazandırabilecek çok önemli bir beceridir. Yazılım ile uğraşarak para kazanabileceğiniz bir sürü yol var. Burada tek sınır sizin hayal gücünüz eğer yaratıcı biriyseniz yazılım ile para kazanma ihtimaliniz dahada artıyor. Sonuçta zaten tutmuş bir programı tekrardan kodlamak size pek fazla bir şey kazandırmaz değil mi? bu yüzden bu yolda en önemli yol arkadaşınız yaratıcılığınız olmalıdır.

1. İlk Olarak Yakınınızdan Başlayın

Bu yazımızdaki büyük ihtimalle en kolay aşama. Büyük ihtimalle etrafınızda kendi işletmesi olan bir tanıdığınız vardır. Onlara sorular sorun ve neye ihtiyaç duyduklarını öğrenin bir örnek vermemiz gerekirse eğer tanıdığınız kişinin bir marketi varsa ona bir market otomasyonu yazıp işini kolaylaştırabilirsiniz. Eğer daha henüz yeni bir geliştiriciyseniz ilk tavsiyemiz ilk işinizi ücretsiz bir şekilde yapın bu şekilde diğer insanlara neler yapabileceğinizi göstermiş olursunuz ve projeyi özgeçmişinize ekleyebilirsiniz. Bu işi yaptıktan sonra etrafında başka işletmeci olup olmadığını sorabilirsiniz bu şekilde sizi tanıyan ve iş yaptıracak kişi sayısı artar.

2. Blogger Olmak

Bir geliştirici olarak blog yazmanın bir çok para kazanma formülü var örneğin kendi bilgilerinizi veya yazılım ile ilgili güncel bilgileri’de paylaşabilirsiniz. Eğer yazı yazmayı seviyorsanız blogger olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız kendi sitenizi wordpress,blogger gibi sistemlerde oluşturabilirsiniz ancak bir site oluşturmak ve bu siteye çeşitli ayarlar yapmak kolay değildir. Bu yüzden site yapma gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız medium’da içerik üretebilirsiniz ve bu ürettiğiniz içeriklerden para dahi kazanabilirsiniz.

3. Site Teması Oluşturmak

Elinde bir web sitesi olan ancak kodlama hakkında hiç bir şey bilmeyen bir çok insan var. Bu tarz insanlar genellikle wordpress gibi sistemleri kullanıyor. Sizde kendi wordpress site temanızı oluşturup bunu internette pazarlayabilirsiniz bu internette en çok kullanılan para kazanma tekniğidir. Bu temalarınızı koyup satabileceğiniz çeşitli siteler var. https://themeforest.net/ bunlardan sadece bir tanesi.

4. Uygulama Geliştirme

Geliştirmiş olduğunuz uygulamalar size bir çok para kazanma potansiyeli sunar. Ancak işin bu kısmında çoğu kişinin bir sıkıntısı oluyor Yaratıcılık geliştirmiş olduğunuz uygulamanın fikri orjinal olmalıdır. Eğer fikriniz orjinal değilse hiç para kazanamama ihtimaliniz de vardır. Örneğin flappy bird mantık olarak 12 yaşındaki bir çocuğun bile kodlayabileceği çok basit bir oyun ama fikir orjinal olduğu için milyonlar kazandı. Çoğu uygulamının kısa süreli bir trend olduğunu ve uzun vadeli bir gelir elde etmenin hiçte kolay olmadığını unutmayın.

5. WordPress Eklentisi Oluşturun

Bir çok web sayfası wordpress tarafından destekleniyor. Dünya üzerindeki web sitelerin %35’i wordpress tarafından destekleniyor buda wordpress eklentilerine oldukça fazla talep olduğu anlamına geliyor. Eğer boş zamanı olan bir geliştiriciyseniz wordpress eklentileri oluşturarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Ve bu işin en iyi yanlarından biride başlaması oldukça kolay olmasıdır. Bu konuda en iyi pazarlama stratejisi eklentinizin demo ve pro sürümünü oluşturmaktadır.

6. Online Eğitimler Oluşturun

Online eğitim oluşturmak bilgilerinizi paraya dönüştürmenin harika bir yoludur. Youtube, udemy gibi platformlarda eğitim videoları paylaşabilirsiniz. Youtube blog yazmanın aksine size kitlenizle daha fazla etkileşim kurmanıza imkan tanır. Youtube gibi bir platformda eğitim videoları oluşturup sonra udemy’ye geçmek daha mantıklı olabilir.Para kazanma söz konusu olduğunda, youtube’da para kazanmak blogunuzdan para kazanmaktan çok farklı değildir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ