04.10.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Karbonatın İnanılmaz Kullanım Alanları

Karbonatın İnanılmaz Kullanım Alanları. Karbonatın yararları saymakla bitmez.

Karbonatın İnanılmaz Kullanım Alanları

Karbonatın İnanılmaz Kullanım Alanları. Karbonatın yararları saymakla bitmez.Temizlik, kötü koku ve bakterilerin önlenmesi, ayrıca en önemlisi sağlık için çok gerekli olan karbonat kullanım alanı oldukça yaygın, çok kolay ve çok ucuza bulabileceğimiz bir ürün.

Öncelikle ev temizliğiyle başlayalım

Özellikle evinizde emekleyen bir bebeğiniz varsa ve sık sık halı yıkayamıyorsanız, üzerine karbonat serptiğiniz halınızı birkaç dakika sonra elektrik süpürgesiyle süpürdüğünüzde hem hijyen sağlamış, hem de kötü kokuları giderirmiş olursunuz.

Bebek demişken, içinde bol bol kimyasal barındıran temizleyicileri her kullandığımızda hangimiz “Acaba mikroplar kırılırken bebeğim deterjandan kötü etkileniyor mu?” diye geçirmiyoruz ki? İçine sirke, karbonat ve güzel bir koku için birkaç damla limon suyu damlattığınız bir kova suyla yerleri silmeyi hiç denediniz mi? Böylece eviniz güzel ve taze kokmakla kalmayacak aynı zamanda ağır kimyasallardan da uzak durmuş olacaksınız. Buzdolabınızda küçük bir kap içinde ağzı açık bir şekilde koyduğunuz karbonat yiyeceklerin daha uzun süre taze kalması ve buzdolabınızda oluşabilecek kötü kokuların önlenmesi için de kullanılabilir.

* Kül tablasının hemen yanında bir çay tabağı karbonat bulundurursanız odanıza sigara kokusu sinmesini önlemiş olursunuz.

* Naftalin yerine içi karbonat dolu ağzı açık bir kavanozu giysi dolabına koyarak kıyafetlerinizi nem ve haşerattan koruyabilir, kışın hurçlardan çıkardığınız kışlıklarınızın naftalin kokusuna katlanmak zorunda kalmazsınız.

Bu mucizevi maddenin sağlık ve bakım kısmı

Mide yanması, kanser, diyabet gibi bir çok hastalığa şifa olduğu söylenilen karbonat vücudumuzun ürettiği kötü kokuları yok ettiğini biliyor muydunuz? En olmadık zamanlarda baş gösterip canımızı sıkan ağız ve koltuk altı kokularını yok etmek için başvurabileceğimiz bir üründür karbonat.

Karbonatın İnanılmaz Kullanım Alanları

Ter deyip geçmemek lazım

Özellikle büyük şehirlerde günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olan stres, sıkıntı ve heyecanın neden olduğu yoğun terlemeler, beraberinde getirdiği kokuyla birlikte akşam eve gidip de bir duşa alana kadar günümüzü mahvedebilir. Terleme önleyici deodorantlar, kremler özellikle de yaz aylarında etkisini kaybedip bir de ter kokusuyla karıştığı zaman kendimizi saklayacak kuytu köşeler aramaz mıyız? Koltuk altlarındaki bakteriler yok edilmediği sürece ter kokusunu hiçbir şey engelleyemez. Bunun için de banyo yaparken koltuk altımızı karbonatla temizlemek bu bakterilerin tamamen yok edilmesini sağlayacağı için banyodan çıktıktan sonra kullanacağımız deodorantların koruyuculuğunu arttıracaktır.

Ya ağız kokusu?

Sabah akşam diş fırçalamak gerçekten de ağız kokusunu yok etmeye yetmiyor. Peki ya gece yatmadan önce azıcık tuz ve karbonat attığımız bir bardak suyla yapacağımız gargarayla ve sabah diş macunun üzerine dökeceğimiz bir tutam karbonatla istenmeyen bu kötü kokuyu giderebileceğimizi söylesek? Ayrıca karbonat ve tuzla yapacağınız gargara bu mevsimlerde bulaşıcı kış hastalıklarından korunmanıza da yardımcı olacaktır.

* Saçları yağ, sprey veya jöleden onlara zarar vermeden tamamen arındırmak için şampuanın içine bir kaşık karbonat atıp çalkalayın. Sabah yıkayıp akşam yağlanan saçlarınızın daha uzun süre hafif kalmasını sağlayacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ