01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Köpekler Neden Arabaları Kovalar?

Köpekler Neden Arabaları Kovalar?

Köpekler Neden Arabaları Kovalar? Bir çoğumuz denk gelmişizdir. Köpekler arabalar yanlarından geçerken bir canavar kesilip arabanın üstüne koşarak havlamaya başlarlar. Bugün benim de bu başıma geldi ve bunu hareketi neden yaptıklarını merak ettim. Bilimsel bir sebebi var mı? Psikolojik olarak bir sorunları mı var ? Yada arabalardan zarar mı görmüşler?

İnternette konu hakkında araştırma yaparken,başlarına aynı olaylar gelip tecrübe edenlerin yorumlarını okudum. Birbirinden ilginç ve olası sebeplerden havlıyor olabilirler. Size bu yorumları derleyerek aktarmak istiyorum.

  • Kendi evlerine yada yuvalarına yakın bir yerden araba geçiyorsa,evine zarar geleceğini düşünerek havlıyor olabilirler.
  • Bir yorumcu; Bir kere havlayınca durmuş ve arabadan inmiş. Yanına gittiğinde ise başına okşamış.Köpek kuyruğunu sallamış.Sonrasında arabaya tekrar bindiğinde tekrar havlamaya başladığını belirtmiş.Bu davranış ise köpeklerin arabaların tekerleklerinin dönüşünden etkilendiğini ve buna havladıkları tezini düşündürüyor.Ayrıca köpekler dönen nesneleri algılamayabilir ve bunu tehdit olarak algılayabilirler.
  • Arabaların çıkarttıkları seslerden rahatsız olup havlıyor olabilirler.
  • Arabalar yanlarından hızlıca geçerken,kendilerinden korkup kaçtıklarını düşündüklerinden kovalıyor olabilirler.Bilinen bir tezdir,insanda da hayvanda da kaçan kovalanır.
  • Bazıları sadece taksilere havlıyor.Bir taksiden zarar görmüş olabilir.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ