05.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Kanepe düzeni nasıl olmalıdır?

Kanepe düzeni nasıl olmalıdır?

İçindekiler

Kanepelerinizi nasıl farklı hale getirirsiniz?

Kanepe düzeni nasıl olmalıdır? Kanepe ev mobilyaları içinde belki de en önemli olanıdır. Odanın renkleri ile uyumlu aynı zamanda konforlu bir kanepe rahatlığınızı sağladığı gibi dekorasyon stiliniz hakkında da fikir verir. İşte size kanepenize stil katmanın yolları.

Bilindiği üzere kanepeler satılırken üzerlerinde yastıkları da vardır ve bu yastıklar kanepe ile uyum içindedir. Yastık kanepe stilini belirleyen en önemli araç olup, kendi zevkinize uygun yastıkları, kanepenin yastıkları ile harmanlayıp, farklı stiller elde edebilirsiniz. Kanepeyi odak noktası haline getirmek, zevkinize uygun, desen renk ve dokuları karıştırmak odanın atmosferini değiştirir. Kanepenin kol kısmına atılan şal veya örtü kanepeye değişik stil kazandırmak için ideal bir yöntemdir. Ekose ve yün battaniyelerde kanepe üzerine atılabilir. Kanepenin üzerine atacağınız yastıkları da kişiselleştirebilirsiniz. Kanepede yastığın stil yaratmak için önemli bir anahtar olduğundan bahsettik.

Kanepe düzeni nasıl olmalıdır?

Kanepede yastık kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Kanepede yastık takımı oluşturmak için uğraşmayın. Takım oluşturmak uğruna iki yastık koyarsanız kanepeniz yalnız görülür. Kanepede zengin bir görünüm elde etmek için, yastıkları faklı desen, model ve renkte kombinleyerek üst üste kullanın. Desenleri kombinlerken aynı renkte olan farklı desenleri bir arada tutun. Nasıl renk ve desenleri kombinliyorsanız aynı uygulamayı dokular için de yapın. Kadife ve keten ile kürk ya da deri dokuları aynı anda kullanabilirsiniz. Çoğu kişi simetriye dikkat eder. Ancak bazen simetri boğucu olabilir. Eğer kanepenin her iki ucunda aynı renk ve dokulara sahip iki kare yastık varsa orta kısma farklı renkte bir dikdörtgen yastık yerleştirmek iyi olacaktır. Kanepe üzerinde fazla yastık kullanacaksanız, dengeli olmasına dikkat edin. Zira dengeli dağılmayan fazla sayıda yastık, renk karmaşası yarattığı gibi gözleri de yorar.

Kanepede kaç yastık kullanmak gerekir?

Orta büyüklükte bir kanepeyi baz aldığımızda, dört yastık kullanmak en doğru olanıdır. Eğer küçük bir kanepeye sahipseniz başlarda birer kare ve ortada bir tane dikdörtgen yastık kullanmak idealdir

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ