21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

İkinci El Konteyner Nasıl Satılır

İkinci El Konteyner Nasıl Satılır

İçindekiler

Konteyner yeni alımlarda her zaman ciddi maliyetidir. Bu nedenle kullanılmış ikinci el konteyner ürünleride her zaman değerli ve alıcısı mutlaka vardır. Bir çok farklı amaçla imalatı yapılan ve kullanılan konteyner çeşitleri vardır. Şantiye konteyneri, yaşam konteyneri, yatakhane ve yemekhane konteynerleri, ofis ve büro konteyneri bunlara örnektir.

Belirli bir süre kullandıktan sonra konteyner satmak isteyebilirsiniz. Konteyner satışı için farklı bir çok yöntem vardır. Bunlardan biri internet ilan siteleri üzerinden konteyneri satışa çıkarmaktır. Önce konteynerin son halinin fotoğraflarını çekersiniz ve metrekaresi, kaç odalı olduğu ve varsa aksesuarlarını ilanınızda belirtirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ilanınız üzerindeki bilgilerden sizlere alıcının ulaşmasını beklemek kalıyor. 

İkinci El Konteyner Alan Yerler

Bir diğer ikinci el konteyner satış yöntemi ise tamamen bu alanda hizmet veren firmalardır. Bikonteyner firması tamamen 2.el konteyner alımı üzerine profesyonel hizmet vermektedir. İlan yöntemi ile uğraşmak yerine bir telefonla kullanmadığınız konteyneri aynı gün içinde en iyi fiyatla satabilirsiniz. 

Firma düzeyinde konteyner alımlarında şirket sizden aldığı konteynerin gerekli bakım onarımlarını yaparak ve tekrar alıcılarına ulaştırır. Çok eski ve kullanım ömrü kalmayan ürünler ise hurdaya çıkar. Bunun net olarak bilinmesi ve tespiti için firma yetkilisinin satmak istediğiniz konteynerin mevcut son durumunu yerinde görmesi gerekebilir. 

2.El Şantiye Konteynerleri

Çevrenizde en sık görebileceğiniz konteyner modellerinden biri şantiyelerde kullanılmakta olanladır. Barınma amacı için kullanılabilen bu modeller aynı zamanda yatakhane konteyneri, wc-duş konteyneri, yemekhane konteyneri ve büro-ofis amaçlı kullanılabilmektedir. 

Tek odalı şantiye konteyneri, 2-3 odalı konteynerler, tek katlı veya çok katlı modellerde bu alanda sıkça tercih edilir. Birleşim konteyner, sandwic panel konteynerler de şantiyelerin tercihleri arasında yer alır. Proje bitiminde yeni şantiyeye nakli ve kurulumu yapılır. Kullanılması planlanmayanlar ikinci el şantiye konteyneri olarak satışa çıkarılır. 

İkinci El Konteyner Ev

Ev olarak tasarlanmış olan yaşam konteyneri de son yıllarda ciddi alıcı bulmaktadır. Kimileri yazlık alanlarda uzun süreli konaklama için prefabrik konteyner ev kullanımı yapmaktadır. Sıfır yaptırırken ciddi ücret ödenen bu ürünler ikinci el konteyner ev satışı sırasında da değerini ciddi oranda korumaktadır. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ