01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Banka Hesabı Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Banka Hesabı Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Banka hesabına konulan blokeyi nasıl kaldırabileceğinizi ilgili yazımız dahilinde okuyarak hızlıca kaldırmak mümkün. Ancak her banka blokesi anlık hızlarda kalkmayabilir.

Banka Hesabına Konulan Blokeyi Kaldırmak

Banka hesaplarına çoğunlukla devlet daireleri üzerinden bloke konulmaktadır. Devlet dairelerin bir kişiden alacağı olması durumunda banka da bulunan hesabınızın borcu kadar dondurularak bloke edilmesi yani işlem yapılamamasıdır.

Borç miktarına göre yapılan blokeler 1.000 TL borcunuzun olması durumunda banka hesabınız aynı eksi 1.000 TL gibi olacak ve bunu ödedikten sonra geri kalanını kullanabileceksiniz. Banka hesaplarına bloke konulmasının nedenleri arasında haciz gibi ekstra masrafların olması kolay ve hızlı bir şekilde masrafsız tahsilat yapılmasıdır.

Denizbank bloke kaldırma için öncelikle hesabınıza hangi kurum üzerinden bloke konulduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu kuruma gerekli olan ödemeyi yaptıktan sonra kurumda alacağınız bir yazı ile bankaya götürüp blokenizi kaldırabilirsiniz. Bazı bankalar kurumların miktar belirtmemesinden dolayı hesaba tamamen bloke koyabilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey şube ile görüşmek olacaktır.

Vergi dairesine borcunuz var ise maaşlı bir işe girdiyseniz bunu yapılandırmanız ve banka hesabınızdan yapı kredi bloke kaldırma mümkündür. Öncelikle vergi dairesine girip işe girdiğinizi belirtmeniz ve daha her ay maaşınızdan 10 da 1 birini vergi dairesine iş yeriniz tarafından ödeyeceğini bildirmeniz gerekmektedir. Vergi dairesinden aldığınız bu yazı ile bankaya gidip blokeniz kaldırabilir ve iş yerinize gidip bu belgeyi vermeniz gerekmektedir. Eğer bu tutar düşük ve hemen ödeme gücünüz var ise tutarı ödeyip blokeyi kaldırabilirsiniz. Banka ve kurum arası aksama olmaması için lütfen kaldırma yazısı almayı unutmayınız.

Banka Hesabı Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Banka Blokesi Ne Zaman Kalkar?

Yapı kredi sim kart bloke kaldırma işlemi için ilgili bağlantıdaki adımları takip edebilirsiniz. Yukarıdaki soru, bizlere en çok yöneltilen soruların başında geliyor. Borçların ödenmesinin ardından banka blokesi hızlıca kalkmadığı görülmüş olabilir. Bu durumda ne zaman kalkacağı hakkında bir sonraki iş günü kesinlikle kalmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ