07.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Mum Artıkları Nasıl Değerlendirilir?

Erimiş mumdan nasıl yeni bir mum yaparım? Evdeki kalan mumları değerlendirmek için üstün yeteneklere ihtiyacınız yok. İşte 5 maddede evde artık mumlarla yenisini yapmanın sırları… Mumun içerisine katabileceğiniz kokular çok hoşunuza gidecek.

Mum Artıkları Nasıl Değerlendirilir?

Mum Artıkları Nasıl Değerlendirilir? Erimiş mumdan nasıl yeni bir mum yaparım? Evdeki kalan mumları değerlendirmek için üstün yeteneklere ihtiyacınız yok. İşte 5 maddede evde artık mumlarla yenisini yapmanın sırları… Mumun içerisine katabileceğiniz kokular çok hoşunuza gidecek.

1- Mum yapmadan önce evdeki kalan mumları toparlayın. Bir kabın içinde mumları eriterek ve içine yeni bir aroma katarak, yeni bir mum yapabilirsiniz. Eritme işlemi için gözden çıkardığınız metal bir tenncere kullanacağınız gibi benmari usulu de eritebilirsiniz.

2- Sıcak mumu hazırladıktan sonra belirlediğiniz bir kaba ya da eski mum kalıplarına heryerden kolayla bulacağınız fitili sabitleyin. Mum fitili yoksa kalınca bir ipte yerleştirebilirsiniz.

valentinecandles8b - Mum Artıkları Nasıl Değerlendirilir? Bilgi ve Haber

3– Ve sıcak mumu dökün. Mum sıcakken isterseniz çocuklarınızın artık pastel ya da mum boyalarını katarak renk elde edebilirsiniz.. Sim katabilirsiniz ya da evde pasta süslediğiniz şekerleri katabilirsiniz.

4- Muma koku katmak için evdeki zerdeçal, tarçın gibi doğal baharat kokularından istifade edebilirsiniz. Kahve çekirdeği de eşsiz bir koku katacaktır.

5- Mumu döktükten sonr donmasını bekleyin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ