24.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Erkeklerde Saç Dökülmesini Önlemek Mümkün mü?

Son birkaç yılda tıp erkeklerde saç dökülmesi tedavisi konusunda önemli adımlar attı.

Erkeklerde Saç Dökülmesini Önlemek Mümkün mü?

Son birkaç yılda tıp erkeklerde saç dökülmesi tedavisi konusunda önemli adımlar attı. Propecia gibi 5-alfaredüktaz engelleyicilerin gelmesi ve cerrahi saç ekimin gelişmesi ile artık birçok erkek fark edilebilir derecede bir saç kaybı ile yaşamak zorunda değil. İnsanlık tarihinde ilk kez şimdi saç dökülme sürecini yavaşlatmak ya da durdurmak mümkün. Hatta tamamen doğal sonuçlar ile cerrahi müdahale yapılarak saç ekimi yapılabiliyor. Ama saç dökülmesi tedavisi alanındaki pazarın büyük bir çoğunluğu aldatmacadan başka bir şey değil.

Magazin dergilerinin arkalarındaki reklamları görmüş, radyolarda bir takım reklamlar duymuş ve saç dökülmesi için mucize tedavi tanıtımlarına rastlamış olabilirsiniz. İşin aslı saç dökülmesi tedavisi ya da önlenmesi için bu reklam edilen tedavilerin geniş bir çoğunluğu asla işe yaramaz. Eğer bir saç dökülmesi tedavisi sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamışsa ya da alanında uzman bir hekim tarafından tavsiye edilmemişse, değerli vaktinizi ve paranızı boş yere harcıyorsunuzdur. Unutmayın ki saç dökülmesi için başarılı bir tedavi büyük ölçüde erken müdahaleye bağlıdır. Saç dökülmesini fark eder farketmez etkili bir ürünle tedaviye başlamanız önemlidir.

Aşağıdaki iki tedavi yöntemi değişen derecelerde erkeklerde saç dökülmesi tedavisi konusunda başarılı olmuş, klinik olarak ispatlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Meme Kanserinde Erken Tanının Önemi başlıklı makalemizde sağlık ve sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ