21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ali Baba Süt

Ali Baba Süt

Ali Baba Süt firması (alibabasut.com) başta süt ve süt ürünleri olmak üzere hayvancılıkla ilgili bir çok kaliteli ve organik ürünü müşterilerine sunmaktadır.

Şirket, Danimarka Kırmızısı, Hollstein, Jersey ve Simental cinsi ineklerin süte kattıkları özel unsurları kullanıp, günümüzdeki en kaliteli süt, yağ, peynir ve yoğurt ürünlerini üretmektedir.

2000’li yılların başında Adana’nın en saygın iş adamlarından birisi – Ali ACEMBEKİROĞLU tarafından kurulan şirket, günümüzden yıllar öncesinde üretilen doğal ürünlerin kalitesinde süt ve peynir, yoğurt gibi süt ürünlerini müşterilerine doğrudan sağlamaktadır.

Ali Baba Süt

Firmanın “İyi Tarım Sertifikasına” sahip üretim tesislerinde el değmeden, yüksek teknoloji aletler sayesinde sağımı yapılan hayvanlar, tamamen doğal gıdalarda beslenmektedirler. Sağımından paketlemesine kadar tamamen otomatlaştırılmış sistemler kullanan firma, hijyen konusunda rakiplerine oranla ciddi çağ atlamış durumda.
Süt ve süt ürünlerinde katı hijyen süreci uygulanması önemlidir. Gereken tüm uygulamaları yerine getiren Ali Baba Süt, hayvanları her sağım sonrasında elektronik sağlık sistemi ile takip etmektedir. Hayvanlara bağlı olan özel sensörler sayesinde hasta hayvanları belirleyerek üretim hattından çeken firma, bu sayede müşterilerine tamamen doğal ve antibiyotiksiz ürünler ulaştırmaktadır.

Yenilenebilir enerji kaynakları kullanan dev üretim tesisi, hayvanların 7/24 anlık takip edilebilmesi için son teknoloji sensör sistemleriyle donatılmıştır. Hayvanların hareket günlüğünü takip eden sistem, Ali Baba Süt firmasının ürünlerinin yüksek kalitede olmasını sağlamaktadır.

Ali Baba Süt

2000 adedin üzerinde büyükbaş hayvana sahip üretim tesisi son derece dakiklikle kontrol edilmektedir. Özellikle süt, yoğurt ve peynir ürünlerinde gözlenmesi gereken soğuk zincir firma tarafından ciddi özenle korunmaktadır. Özel sağım odalarında sağılan hayvanlar, sağım öncesi temizlenerek sağıma alınmaktadır. Firma, sağım süresince 37 derece (+-1) olan sütü, akabinde özel tanklar sayesinde 8 dereceye düşürerek tazeliği korumayı yeğlemektedir. Bu sayede süt, peynir ve yoğurt ürünleri diğer firmalara nazaran çok daha kaliteli ve taze olmaktadır.

Süt ve süt ürünlerinin (peynir, yoğurt ve diğerleri) kaliteli olmasındaki ana etkenlerden birisi hayvan konforudur. Hayvanların konforuna hususi önem veren Ali Baba Süt, yüksek strese sahip hayvanları özel gözlem altına alarak üretim kalitesini artırmaktadır.

Her üretilen partiden sonra özel kalite standartları testine giren süt ve peynir, yoğurt gibi süt ürünleri, müşterilere antibiyotiksiz ve kaliteli bir şekilde ulaşmaktadır.

Günümüzdeki ineklerin 50 yıl öncesine nazaran daha fazla uğraş ve dikkat gerektirdiğini bilen Ali Baba Süt üretim tesis çalışanları, gerektiğinde hayvanları sıkı bir diyet programına sokmaktadır. Sağlanan süt ve süt ürünlerinin kaliteli olmasının hayvanların beslenme alışkanlıklarına doğrudan bağlı olduğunu bilen firma, gerektiği durumlarda hayvanların lif ve protein dengesini değişerek en kaliteli sütü üretmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ