04.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Adana Gezisi İçin Araç Kiralamak

Adana Gezisi İçin Araç Kiralamak

İçindekiler

Gezmek bir tutku ise Adana bir rüyadır. Hem tarihi hem de yemekleri ile benzersiz bir şehir ile tanışacaksınız. Ülkemizin ilk numaralı şehri Adana 01 plaka kodu ile yurt içinde en çok bilinen ildir. Adana’ya geldiğinizde gezmek için ulaşım aslında taksi veya şehir içi dolmuş ve otobüsler ile sağlayabilirsiniz. Hem zaman hem de bütçe düşünüyor iseniz Adana’da gezmek için araç kiralamak daha mantıklı bir yol olacaktır.

 Gezmek için araç kiralamak gerekli değil diyenlere kulaklarınızı kapatın. Adana Çukurova’nın merkezi olması ile geniş bir alan yayılmış bir ildir. Tarihe dokunan sıcak havası ve insanları ile bambaşka bir deneyimin hiç bitmemesini isteyeceksiniz. Ve zamanınız ne kadar geniş olursa olsun her yeri gezmek, tüm lezzetleri tatmak isteyeceksiniz. Adana oto kiralama hizmeti aldığınızda bunları daha rahat yapabileceğinizi unutmayın.

Adana Oto Kiralama Hizmeti Alıp Gezilecek Yerler

Adana’ya geldiğinizde bir oto kiralama hizmeti aldıysanız gezebileceğini yerleri sizler için derledik. Adana şehir merkezi küçük görünse dahi gezmek için bir araç kiralamak için sizlere birçok noktadan bahsedeceğiz.

Misis köprüsü Lokman hekimin de yaşadığı topraklar olması ve ünlü ayranı ile Adana’ya 22 km mesafededir. Kapıkaya kanyonu ve Alman köprüsü görülmeye değer iki nokta bir birine yakın Adana’ya yaklaşık 1 saat uzaklıktadır. Adana araç kiralama yaparak aslında buralara kısa sürelerde kolayca ulaşabilirsiniz.

Aladağ milli parklar ise Çukurova’nın nefesi olmakta olup şehir merkezine sadece 90 km uzaklıktadır. Aladağ ilçesinde bulunan küp şelaleleri ise görülmeye değerdir. Ceyhan yılan kalesi de tarihi dokusu ile sizleri günümüzden çok eskilere götürecektir. Adana oto kiralama hizmeti alarak buralar kolayca ulaşacaksınız.

adanacar

Adana şehir merkezinde ise tarihi Taşköprü, Ramazanoğlu selamlığı ile medresesi, Büyük Saat, Küçük Saat, Irmak ile Mestan hamamı başta gezilecek yerlerdir. Ayrıca Bebekli kilise şehrim geçmişte birçok din ve ırk için ev sahipli yaptığını ortaya çıkarır. Şu an yapılan ve ülkemizin büyük müzelerinden birisi olan Adana müzesi geçmişten geleceğe sizleri büyüleyecektir.

Adana’da Gezmekten Yorulunca Lezzetlerine Ne Dersiniz?

Adana gezinizde yoruldunuz ve acıktınız mı? İşte burada ülkemizin önemli mutfaklarından birisi olan Adana mutfağına hoş geldiniz. Adanacar firmasından Adana rent a car hizmeti aldığınızda teslimat personeline Adana’nın en iyi kebapçısı, şırdancısı ve börekçinin adresini sorabilirsiniz.  Adana’ya gelip Adana Kebap yemeden gitmek olmaz o zaman sizlere de Adana’nın en iyi kebapçısı yazısını şimdi okuyun muhteşem lezzetlere hazır olun. Şırdancı Bedo ve Levent Börek ise Adana’nın meşhuz lezzetleri arasında yer almaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ