14.07.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Regl Ağrısı Nasıl Hafifletilir?

Tüm dünyada kadınların yarısını etkileyen, dayanması oldukça güç, hem fiziksel hem ruhsal olarak etkileyen regl ağrısı, evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle daha az etkili hale getirilebilir.

Regl Ağrısı Nasıl Hafifletilir?

Regl Ağrısı Nasıl Hafifletilir? Tüm dünyada kadınların yarısını etkileyen, dayanması oldukça güç, hem fiziksel hem ruhsal olarak etkileyen regl ağrısı, evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle daha az etkili hale getirilebilir.

Regl ağrısına iyi gelen yöntemler!

Tüm dünyada kadınların yarısını etkileyen, dayanması oldukça güç, hem fiziksel hem ruhsal olarak etkileyen regl ağrısı, evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle daha az etkili hale getirilebilir. Regl sancısı hormonal olmakla birlikte, strese bağlı ve/veya mevsimsel olması da muhtemel bir ağrı çeşididir. Bu ağrı çeşidi genellikle genç bireylerde oluyor gibi düşünülse de her yaştan kadının bu ağrıyla başı dertte. Regl ağrısını geçirmek için ilaç kullanmak çok doğru değildir. Bu ağrıyı evde yapacağınız doğal yöntemlerle en aza indirebilirsiniz.

regl ağrısı hafifletme

İşte regl ağrısına iyi gelen yöntemler;

  • Sıcak kompres: Küveti sıcak suyla doldurup oturmak, sıcak su torbası veya sıcak yakılar ağrınızı bir nebze olsa azaltmaya yardımcıdır.
  • Maydanoz: Bir bardak suya 1-2 dal maydanoz atıp kaynattıktan sonra 5 dakika demlendirip için. Bu yöntemi günde 2 kez tekrarlayıp içerseniz ağrılarınız azalacaktır.
  • Tarçın: 1 Sürahi suda 2-3 çubuk tarçın kaynatın. Günde 2-3 bardak içerek tarçının spazm çözücü özelliğinden dolayı ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.
  • Sumak: Bir bardak kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı sumağı ilave edin ve 5 dk demlendirin. Vücut iltihaplanmasına karşı çok iyi geldiği bilinen sumak, ağrılarınızı hafifletecek, iltihabın sökülmesine, kanamanın normale dönmesine yardımcı olacaktır.
  • Rezene: Bir bardak suyun içerisinde 1 tatlı kaşığı rezeneyi kaynatın ve 5 dakika demlendirin. Rezene kasların gevşemesine ve ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.
  • Zencefil: Bir sürahi su kaynattıktan sonra içerisine limon ve tane zencefil atıp demlendirin. Günde 2-3 bardak zencefil çayı içmek ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olacaktır. Dilerseniz bal katarak tatlandırabilirsiniz.

Bu regl ağrısına iyi gelen yöntemlerin birini veya bir kaçını uygulayarak regl ağrısını hafifletmeniz, hatta ağrıyı geçirmeniz mümkün. Sağlıkla kalın!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ