23.09.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

En Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?

En Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?

İçindekiler

Kripto para piyasasında, yatırımcıların Bitcoin ve birçok altcoin alım satımı yapmasını sağlayan borsalar, geri dönüş oranı yüksek bir finansal yatırımın ilk adımı. Bununla birlikte, yatırımcılar için en önemli konuların başında güvenilir kripto para borsası tercihi geliyor. Borsalar, alım satım komisyonları, mobil uygulama üzerinden işlem yapma olanakları ve farklı avantajları ön plana çıkarıyor. Ancak yatırımcı için en önemli konu güvenilirlik. Bu noktada en güvenilir kripto para borsası hangisi sorusu, en çok sorulan sorular içinde.

Yatırımlarda güvence fonu

Kripto para borsaları, geçmiş yıllarda siber saldırı gibi olumsuz durumların söz konusu olduğu bir alan. Bu anlamda yatırımcılar, ciddi miktardaki yatırımlarını kripto para borsalarına yatırırken güvenilirliğe önem veriyor. Küresel kripto para borsaları içinde en popüler adreslerden biri olan Kucoin, sigorta güvence fonuna sahip. Bu fon, borsanın elde ettiği kârlardan düzenli olarak besleniyor ve olumsuz bir senaryoda dahi, yatırımların tamamının korunmasını sağlıyor. Kucoin’in güvence fonu şu anda 150 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasında. Bu güvence ile birçok kişi, Bitcoin ve altcoin yatırımlarında önemli bir ağırlığı, Kucoin’e kaydırıyor.

Şirket profili

Kripto para borsaları, günümüzde yüzün üzerinde alternatif barındırıyor. Bu da karar vermeyi zorlaştıran konular içinde yer alıyor. Kaliteli ve güvenilir bir borsanın şirket geçmişi çok önemli. Bir borsa, köklü ve eski olmalı. Kripto para piyasasının geçmişi, Bitcoin’in ortaya çıktığı 2009 yılına uzanıyor. Binance gibi, 2017 yılında ve sonrasında kurulan borsalar güvenilir olarak değerlendirilse de 2013 yılında faaliyete geçen Kucoin gibi borsalar daha güvenilir olarak kabul ediliyor. Singapur merkezli olarak kurulmuş Kucoin borsası, People’s Exchange, yani ‘Halkın borsası’ sloganına sahip. Dünya çapında 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren borsa, 20’den fazla dilde hizmet veriyor. Kucoin’in 2022 yılı içinde Türkiye’de de resmi olarak faaliyete geçtiği ve bir şirket kurduğunu da belirtmek gerekiyor.

kripto para borsasi

Güvenlik altyapısı

Kripto para borsalarında, yatırımcıya güven vermenin yanı sıra, güvenli bir ticaret ortamının ortaya çıkmasını desteklemek adına güvenlik altyapısı çok önemli. Gelişmiş şifreleme sistemleri, merkezi olmayan mimari ve kişisel güvenlik faktörlerinin sunulması, iyi bir yatırım için olmazsa olmaz. Teknik altyapı bakımından ele alındığında dünyanın en büyük borsaları arasında Kucoin yine öne çıkıyor. Borsanın gelişmiş teknik altyapısı hem web platformu hem de mobil uygulamasında, yatırımcılar için iyi bir deneyim sunuyor. Kullanıcıların, iki faktörlü kimlik doğrulama ya da Trading Password gibi gelişmiş yöntemleri kullanmasına izin veren borsa, güvenlik açıklarına karşı kullanıcıları her zaman koruması ile ön plana çıkıyor.

İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı

Kripto para yatırımı yapmayı düşünen yatırımcılar için borsa seçiminde diğer bir önemli konu, hacim sıralaması. Güvenilir kripto para borsasında hesap açmak için, tercih edilen borsanın günlük işlem hacminin yüksek olması önemli. Coinmarketcap gibi sitelerde takip edilebilecek hacim sıralaması bir borsada, gün içinde nasıl bir alım satım hacminin olduğunu gösteriyor. Dünyanın en büyük borsaları içinde yer alan Kucoin, işlem hacmi sıralaması bakımından ilk beşte yer alıyor. Kucoin’in, 10 milyona yakın kullanıcıya hizmet vermesi ve 200’e yakın ülkede faal olması, işlem hacminin yüksekliği üzerinde önemli bir etken. Buna ek olarak, borsanın 600’den fazla coin’i listelemesi de işlem hacmini yükselten diğer detaylar içinde yer alıyor. Hacmi yüksek olan borsalar, diğerlerine göre daha güvenilir olarak değerlendirilebilir.

Güvenilir olarak KCS fiyat almak ve KCSUSDT verilerini takip etmek için Kucoin’i ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın en iyi borsalarından Kucoin’de hesap açmak birkaç dakikada tamamlanan pratik adımlar içeriyor. Her yeni üyeye 500 USDT’ye varan bonusun sunulduğu borsa, kazançlı kripto para yatırımın için tercih edilebilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ