20.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Yeni Nesil Polyurea İzolasyon

Yeni Nesil Polyurea İzolasyon

İzolasyon ve Yalıtım kalitesi yapıların ömürünü artırır ve korur. Binaların su izolasyonunun yetersiz olması yapılarda bozulma, çözülme, korozyon, nem, rutubet ve boya dökülmelerine kadar olumsuz sonuçları olur. Son yılların yeni nesil izolasyon malzemesi olan Polyurea tüm yalıtım ve izolasyon sorunlarına kalıcı ve ömürlük çözümler sağlıyor.

Polyurea izolasyon ek yeri oluşturmayan yek pare uygulanabilecek ender izolasyon malzemelerinden biridir. Bu özelliği sayesinde su veya çeşitli maddelerin uygulama altına sızmasını engellemektedir. Derz arası yoktur, çatlama oluşmaz %100 sızmaya karşı etkilidir.

Neden Polyurea İzolasyon Yaptırmalıyım?

Yetersiz izolasyon malzemeleri kısa süreli çözüm sağlar. Zaman içinde etkisini yitiren bu ürünler nedeni ile aynı yer için farklı işçilik ve malzeme hizmeti almanız gerekir. Aynı yerden tekrarlanan yalıtım ve izolasyon sorunları için ciddi bütçeler harcamış olursunuz. Polyurea kaplama ise tek seferde sizlere çok uzun yıllar sorunsuz katkı sağlar.

Polyurea sprey izolasyon yöntemi olup özel mobil makineleri uygulama yerine getirilerek yapılır. İzolasyon yapılacak yerin özelliklerine göre farklı kalınlıklarda yapılır. Ayrıca renk tercih seçimide yapabilirsiniz. Hem mukavemet gücü yüksek olup hemde dekoratif bir izolasyon malzemesi olarak öne çıkmaktadır.

Yeni Nesil Polyurea izolasyon

Polyurea izolasyon nerelerde kullanılır?

Yaşam alanımız evlerimizde teraslarda su izolasyonu yaptırmak gereklidir. Gezilebilir her açık alan yalıtım ve izolasyon yapılması gereken bölgelerdir. Teras izolasyonu zeminin şap, fayans, kablodur, granit olması nedeni ile sızdırmanın genelde yaşandığı bölgelerdir. Alt kata su sızması, alt kat tavanında rutubet ve boya dökülmeleri bu nedenle yaşanmaktadır. Polyurea izolasyon fayans üstüne yapılabilen ender izolasyon yöntemlerinden biridir.

Su depolarında da en sık kullanılan son yılların en etkili ürünü yeni nesil polyurea izolasyon uygulamasıdır. Havuz izolasyonu içinde en ideal seçim ve tercihtir. Temel perde izolasyonu, otopark izolasyonu, çatı ve gizli dere içinde günümüzde ilk akla gelen ve uygulanan üründür.

Polyurea fiyatları ne kadar?

Her ne kadar yerin ve uygulanacak zemin ve alanın özelliklerine göre fiyatlar değişse de ortalama 200₺ den başlayan metrekare fiyatları vardır. Polyurea fiyatları firmalar arasında farklılık gösterse de maksimum m2 fiyatı 400₺’dir. Tekema izolasyon firması polyurea hakkında geniş bilgi vermekte olup ilgili siteyi ziyaret edebilir ve güncel bilgiler elde edebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ