21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Yemek Sepeti Paket Sipariş Yükseltme Önerileri

Yemek Sepeti Paket Sipariş Yükseltme Önerileri

Restoranların bir çoğu yemek sepeti üzerinden ve farklı platformlardan sipariş almaktadır. Bu siparişlerin sayısı yükseldikçe restoranların kar oranları da büyük ölçüde yükselmektedir.

Yaşamış olduğumuz dönem içerisinde mecburi olarak evlerimizde kaldık bu da paket sipariş oranlarında yükselme sağladı. Yükselen paket sipariş oranları evlere servis veren restoranların gelir kaynağı oldu ve sonrasında sadece paket servise yönelen firmalar oldu. Restoran puan yüksetlme bu aşamada çok değerli oldu.

Paket servis gönderimi şeklinde çalışmak bir avantaj olabilir fakat kişiler aldıkları yemekleri uygulamalar üzerinden puanlıyor ve sadece yemekleri değil. Hem kurye hızını, yemeklerin ne kadar sürede geldiğini ve eksik sipariş gönderirseniz bunların hepsini diğer kullanıcılarla paylaşıyor.

Yemek Sepeti Paket Sipariş Yükseltme

Bu durum uzun vadede pek aleyhinize işlemiyor maalesef. Buna önlem almak için ya tüm süreci hiç sorunsuz yönetmeniz gerekir pek mümkün olmasa da. Yada bu durumun önüne geçecek önlemler almanız gereklidir. Şimdi biz burada alacağınız alternatif önlemleri sizlere açıklayacağız.

  • Yorum hizmeti satın almak

Bu kulağınıza tuhaf gelebilir fakat bir çok platform için yorum hizmetleri mevcut. Bu hizmetler sizlere karşı olan karalayıcı ve sipariş oranlarınızı aşağı çeken yorumları baskılamak için kullanılır. Yemek sepeti yorum satın al bağlantısı üzerinden inceleyebilirsiniz.

  • Paketlemeye ve servise özen gösterin

Paketleme ile konumuzun ne alakası var diyebilirsiniz ama bir çok müşteri satın almış olduğunu yemeklerin temiz hijyenik ve özenle hazırlanmış servislerde sunulmasını sevecektir. Sırf bu uğraşınız için size olumsuz yorum vermekten çekinecektir.

  • Özel menüler oluşturun

Restoranınıza özel olacak şekilde menülerinizi oluşturmaya çalışın. Bu özellikten kastımız tamamen menülerin adlarını değiştirmek değil. İçeriklerini değiştirmekten söz ediyoruz. İşletmenize has bir sos dahi büyük etki oluşturacaktır. Veya etlerinizi size özel şekilde hazırlayın. Bazı restoranların yemeklerinin inanın okul kantininden farkı yok. Bu anlayış size kısa ve uzun vadede müşteri kaybettirecektir.

Paket sipariş artırma ne avantaj sağlar?

  • Kısa sürede restoran puanlarınız yükselir. (Yemek sepeti, Getir yemek, trendyol yemek vb.)
  • Geliriniz yükselmeye başlar
  • Sipariş sayılarınız ve oranlarınız yükselir
  • Bilinir bir restoran olmaya başlarsınız
  • Müşterileriniz çoğalır
  • Yeni müşteriler edinirsiniz
  • Aramalarda üst sıralarda olursunuz
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ