21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Pistonlu Kompresör / Pistonlu Kompresör Fiyatları

Pistonlu Kompresör / Pistonlu Kompresör Fiyatları

Bir pistonlu kompresör, havayı, gazı veya sıvıyı bir yerden başka bir yere taşımak için piston tahrikli ve pozitif yer değiştirme teknolojisini kullanır. Malzemeyi minimum gürültü seviyeleriyle etkili ve verimli bir şekilde sıkıştırma kabiliyeti nedeniyle birçok endüstri için popüler bir seçimdir. Teknoloji, 19. yüzyılın başlarından beri var, ancak zaman içinde verimliliğini ve güvenilirliğini artıran ilerlemeler gördü.

Pistonlu kompresör, havayı sıkıştırmak ve daha düşük bir basınçtan daha yüksek bir basınca aktarmak için bir veya daha fazla ileri geri hareket eden pistonun mekanik hareketini kullanan bir hava kompresörü türüdür. Bu tip kompresör, endüstriyel kullanımlar için basınçlı hava sağlama söz konusu olduğunda güvenilirliği, dayanıklılığı, verimliliği ve uygun maliyetli olmasıyla bilinir.

Pistonlu Kompresör

Pistonlu kompresörler tipik olarak imalat, otomotiv tamir ve boyama, gıda işleme ve paketleme, tıbbi ekipman montajı vb. gibi yüksek hacimli basınçlı havaya ihtiyaç duyulan uygulamalarda kullanılır. Bu tip kompresör kullanmanın temel faydası, diğer kompresör türlerine kıyasla minimum gürültü ile çok yüksek sıkıştırma seviyeleri sağlayabilir. Pistonlu kompresörler aynı zamanda tasarımları nedeniyle mükemmel akış hızlarına sahiptir ve bu da onları hızlı bir şekilde büyük miktarlarda hava gerektiren uygulamalar için ideal kılar.

Pistonlu kompresör, silindirin bir tarafından havayı emen ve diğer tarafından daha yüksek bir basınçla dışarı iten ileri geri hareket eden bir piston sistemi kullanarak çalışır. Bu, pnömatik aletler, klima sistemleri, soğutma üniteleri ve vakum pompaları gibi uygulamalar için idealdir. Bu teknolojinin modern versiyonları, çalışma sırasında minimum titreşimle 35 bar’a kadar basınç çıkışı sağlayabilir. Kompresör, ihtiyaç duyulan özel uygulamaya bağlı olarak elektrik veya dizel motorlarla çalıştırılabilir.

Siz de Sanayiden.com sitesine girerek pistonlu kompresör fiyatları öğrenebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. bursa kompresör dedi ki:

    Bu Gördüğünüz Kompresör Çarpıcı Performansı ile Rakiplerini Geride Bırakır

BİR YORUM YAZ