24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Protez Saç Boyama

Protez Saç Boyama

İçindekiler

Alopesi yani saç dökülmesi nedeniyle geri dönüşümü olmadan yaşanan saç kayıplarında uygulanan yöntem protez saç kozmetik bir çözümdür. Onnahair saç bakım ürünleri ve uzman kontrolünde protez saç boyama işlemi gerçekleştirilir.

Protez Saç Boyama İşlemi

Protez saç üzerinde bulunan teller normal insan saçıdır ancak cansızdır dolayısıyla sürekli olarak yenilenmelidir. Saç telleri keratin, amino asit, protein ve su içermez aynı zamanda normal saça göre hava kirliliği, güneş ya daha sigara dumanı gibi faktörlerden çok daha çabuk etkilenir.
Zaman içerisinde saçta renk değişiklikleri yaşanır olumsuz görüntüyü ortadan kaldırabilmek için bakımı ve boyama işlemi yapılır. Uzmanlar tarafından yapılması gereken boyama işlemlerini kişiler evlerinde kendi imkanları ile gerçekleştirebilir ancak bu durumda dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır.

Yıpranma Sorunu

Protez saça boyama uygulanmasının ardından rengin oturması için kısa bir süre risk faktörlerinden kaçınmak gerekir. Güneş ışığı, deniz suyu gibi negatif sonuçlara neden olacak durumlardan uzak kalınmalı.
Aksi bir durum karşısında yıpranma sorunu ile karşılaşmak söz konusudur. Sentetik saç protezlerinde boya işlemleri kesinlikle yapılmamalıdır, yıpranan ya da rengi değişen protez değiştirilmelidir.

Yıpranma Sorunu

Uzun Süre Kullanım

Sık boyama ya da sık kuaförlük işlemleri protez saç normal insan saçından olmasına rağmen yıpranmasına neden olur. Daha uzun süre kullanım ve sağlıklı görünüm açısından uzman desteği almak önem kazanır.
⦁ Bantların bulunduğu bölgeye boyanın teması engelleme.
⦁ Kişinin yüz yapısına ve yaşına uygun renk seçilmeli.
⦁ Radikal renk değişimlerinin uygulanmamalı.
⦁ Normal saç rengi ile uyumlu olmalı.
⦁ Amatör boyama işleminin saçın yıpranma ihtimalini arttırdığı unutulmamalı.
⦁ Amatör boyamadan dolayı Güneş’in etkisiyle yapay görüntü ortaya çıkar.
⦁ Boyama işlemlerinde saçı yıpratmayacak ürünler kullanılmalı.
⦁ Kimyasal maddeler içeren ürünlerden uzak durulmalı.
Piyasadaki muadil ürünlere göre kalitesi ve kullanımıyla öne geçen OnnaHair saç protezleri ile estetik görüntünüze kısa sürede ulaşın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ