21.05.2022 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

İphone Pil Ömrünü Uzatmanın Etkili Yolları iOS 8 cihazlarda pil ömrünü nasıl artıracağız? Detaylar yazımızda

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? Bildiğimiz üzere Apple’ın iPhone cihazları sayısal olarak diğer telefonlara göre küçük kapasitede bataryalara sahip fakat sarj ömründe rakipleriyle yarışabiliyor. Tabiki cihaz ayarlarını doğru yaparsak pil ömrünü çok daha uzun tutabiliriz.

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır sorumuz için ayarlar

Genel ayarlar olarak bir kaç adımda yapacağımız uygulama ile büyük oranda tasarruf yapabiliriz.Bunun için Takip edeceğimiz yol ; “Ayarlar > Genel > Kullanım > Pil Kullanımı” Bu yolu takip ederek telefonumuzda hangi program ve uygulamanın ne kadar pil harcadığı yüzde oranları ile listelenecektir.Bu listede fazla pil tüketen uygulamaları kaldırarak büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

İphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

Güncellemeler konusunda da yapacağımız değişiklik çok etkili olacaktır.Telefonumuzdaki uygulamalrın güncellemeleri arka planda siz farkında olmadan çok fazla pil tüketiyor.Bu arka plan güncellemeleri sizin kontrolünüzde ve bunu engellemek sizin elinizde.Bu durumu kapatmak için takip edeceğiniz yol ;”Ayarlar > iTunes & AppStore > Otomatik İndirme > Güncellemeler” bu yolu takip ederek kapatabilirsiniz.

Bildirimleri Düzenleyin
Bildirimler ekranınızın aydınlanması sağlar ve gereksiz biçimde bataryanızdan harcama yapar. Bunun için ; Ayarlar > Bildirimler yolu ile geldiğiniz ayar sayfasından uyarılarını önemsiz gördüğünüz uygulamaların bildirimlerini kapatabilirsiniz.

AirDrop’u Kapalı Tutun
iOS 7 ve İOS 8 sürümlerinde çalışan AirDrop özelliği ile yakın cihazlar ile dosya paylaşımını yapabiliyor. Fakat “Bulunabilir” modda bu özelliği kullanmak gereksiz yere pilinizden harcayacaktır. Kontrol Merkezi >> AirDrop özelliğine gelerek kapalı konuma getirin.

Konum Paylaşımını Kapatın
iMessage uygulaması ya da diğer mesajlaşma uygulamalarında konumunuzun belirlenmesi için Apple GPS, WiFi ve hücresel verileri beraber kullanarak yerinizi belirleyebiliyor ve bu konumu arkadaşlarınıza gönderebiliyor. Fakat bu uygulama pilinizden oldukça fazla harcama yapıyor. Bu özelliği kapatmak için Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Konum Paylaşımı ekranına gelerek bu özelliği kapatabilirsiniz.
Otomatik Parlaklık Özelliğini Kapatın
“Otomatik parlaklık” özelliği ekran ışığını kısarak bataryayı koruma özelliği sunuyor. Siz kendinizin görebileceği en düşük ışık seviyesine çekerseniz çok daha verimli olacaktır. Bunun için de Ayarlar > Görüntü & Parlaklık menüsüne girerek ayarları yapabilirsiniz.

Düz Duvar Kağıdı Kullanın
iPhone cihazların bünyesinde bulunan hareketli duvar kağıtları çok hoş görünüyor olsa da, bataryanızı da olumsuz etkiliyor. Bunun arka plan resimler yerine güzel bir fotoğraf ya da hareketsiz koyu renkli duvar kağıtlarından kullanabilirsiniz. Bu ayar için; Ayarlar > Duvar Kağıdı menüsünden yeni bir duvar kağıdı seçerek yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonları Neden Patlar? başlıklı makalemizde cep telefonu, teknoloji ve teknoloji haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ