04.10.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Twitter hikaye özelliği nasıl yapılır?

Twitter story özelliği açıldı! Twitter Fleets nedir ve nasıl kullanılır?

Twitter hikaye özelliği nasıl yapılır?

Dünyaca ünlü mikroblog sitesi Twitter’da hikaye özelliği kullanıma açıldı. Öncelikli olarak onaylanmış hesaplarla test edilen Twitter hikaye özelliği ile ilgili merak edilenleri tüm bilgileri bir araya getirdik. İşte fleets adı verilen Twitter story özelliği ayrıntıları…

Popüler sosyal paylaşım paltformu Twitter, yeni özelliği “Fleets” i duyurdu. Snapchat ile hayatımıza giren, Instagram ile iyice yerleşen “hikayeler” artık Twitter’da da olacak. Türkçe’ye “Filolar” şeklinde çevrilen Twitter Fleets nedir? Twitter “Fleets” nasıl kullanılır? Twitter Fleets ne zaman gelecek?

TWİTTER FLEETS NEDİR?

İlk olarak Snapchat ile tanıdığımız sonra ise sırasıyla Instagram, Whatsapp ve Facebook’ta da kullanılmaya başlanılan “hikayeler” artık Twitter’da da var. Twitter’ın resmi hesabından bugün yeni özellik “Fleets” in duyurulduğu bir tweet paylaşıldı.

24 saat içinde silinen paylaşımlar olarak bilinen “Story” ya da Türkçe çevirisye “Hikayeler” özelliği Twitter’da “Fleets” adıyla var olacak. Türkçe’ye “Filolar” olarak çevrileceği söylenen Twitter Fleets ile 24 saat içerisinde kaybolacak Fleet’ler oluşturulacak.

twitter1 - Twitter hikaye özelliği nasıl yapılır? Bilgi ve Haber

Fleet’ler, tıpkı Instagram’daki gibi Twitter uygulamasının hemen üstünde, yuvarlak profil resimleriyle birlikte sıralanacak. Ayrıca anasayfadaki bir tweet de Twitter Fleets’te hikaye olarak paylaşılabilecek.

twitter2 - Twitter hikaye özelliği nasıl yapılır? Bilgi ve Haber

TWITTER FLEETS NE ZAMAMN KULLANILMAYA BAŞLANACAK?

Twitter resmi hesabı tarafından atılan tweete göre Fleets bugünden itibaren kullanıma sunuldu.

twitter3 - Twitter hikaye özelliği nasıl yapılır? Bilgi ve Haber
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ