20.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

En Çok Tercih Edilen Arama Motorları

En Çok Tercih Edilen Arama Motorları

İçindekiler

En Çok Tercih Edilen Arama Motorları Nelerdir?

En Çok Tercih Edilen Arama Motorları. Çoğumuz günde en az bir kere bir arama motoru kullanıyor. Bu şaşırtıcı araçlar, muhtemelen düşündüğümüz neredeyse her konuda bilgi bulmamıza yardımcı olur. Çoğu kişinin günlük olarak kullandığı arama motoru nedir? Gerçekten coğrafi olarak dünyanın neresinde olabileceğinize bağlıdır, ancak kaç kişinin düzenli olarak bunları kullandığına bakıldığında, geri kalanın üzerinde göze çarpan birkaç arama motoru vardır.

Hangi Arama Motoru Çoğunluk olarak kaç Kişi Tarafından Kullanılıyor?

BingYahoo vb. Gibi etkileyici bir paya sahip çok sayıda arama motoru bulunmasına karşın, yüz milyonlarca arama sorgusu ile dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından kullanılan en popüler arama motoru Google’dir.

Baidu, Çin’de en çok kullanılan arama motorudur. İşte size dünya arama motorları hakimiyeti hakkında bir fikir verecek NetMarketShare’den bazı yeni istatistikler :

“Geçen Haziran ayı itibarıyla Google, küresel arama motoru pastasının yüzde 68.75’ini kaplıyor Baidu uzak bir ikinci, kendi başına yüzde 18.03 oy alıyor. Bu Yahoo ve Bing’in birleşmesinden daha fazladır. Haziran’da yüzde 6.73 ile üçüncü sırada Bing, geçen ay itibarıyla küresel arama motoru pazarının yalnızca yüzde 5,55’ini izliyor. “

Neden bir çok insan Web’de aradıklarını bulmak için Google’ı kullanıyor? Kullanım kolaylığı, arama verimliliği ve sonuçların alaka düzeyi, insanların her yıl tekrar gelmesini ve arama sonrasında aramayı sağlayan üç temel faktördür. Google, hizmetlerini herkes için mümkün olduğunca kolay hale getirme misyonunu üstlendi ve bu misyonu her sene daha fazla özellikle ve platformlarını kullanmanın daha birçok yolu ile desteklemeye devam ediyor.

Ancak Google sadece arama ile ilgili değil. Bu çok yönlü Web şirketi, kolayca biçimlendirilebilir haber uyarıları , yüz binlerce multimedya sunumu, anında mesajlaşma ve milyonlarca insanın günlük yaşamlarında her gün kullandığı çok daha kullanışlı Google hizmetleri ile popüler bir video arama motoru sunuyor – Gmail’i düşünün, YouTube, Google Haritalar, Google Görseller, vb. Ile inanılmaz zengin bir portföyünüz var.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ