01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nedir?

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nedir?

İçindekiler

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nedir? Bilgisayarınız ya da telefonunuzla internette gezinirken bağlantınız gizi değil hatası çok sık karşımıza çıkabiliyor. Bu hatanın sebebini detaylıca inceleyeceğiz.

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Google Chrome

En popüler tarayıcı olan Google Chrome yazılımında bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın sebebi SSL kullanmayan bir web sitesine giriş yapıyor olmanız diyebiliriz.  Bu hatayı Opera, Mozilla Firefox, İnternet Explorer gibi önde gelen tarayıcılar da dahil olmak üzere hemen hemen tüm tarayıcılarda alabilirsiniz.

SSL Nedir?

Siteye girdiğiniz verileri şifreleyerek sunucuya doğrudan şifreli şekilde gönderilmesini sağlayan, ağınıza sızabilecek kötü niyetli kişilerin o verileri görmemesini sağlayan teknolojiye SSL diyoruz.

ssl nedir?

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Önemli Mi?

Bu hatayı aldığınız web sitesinde yalnızca gezinecek, bir şey izleyecek ya da indirecekseniz önemli değil. Ancak kişisel bilgileriniz ya da kredi kartı gibi ödeme bilgilerinizi girecekseniz o site üzerinden işlem yapmamanız daha iyi olacaktır.

Kopya Sitelere Dikkat Edin!

Son zamanlarda sıklıkla artan vakalar sonucunda oldukça fazla insan dolandırılıyor. E-devlet ve bankaların internet bankacılığı uygulamaları gibi sitelerin taklitlerini yaparak sizi dolandırmayı amaçlayan sitelere dikkat etmeli ve girdiğiniz sitenin adresinin gerçek kurum sitesi adresi olduğunu teyit etmelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ