25.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Hurda Alım Satım Nasıl Yapılır?

Hurda Alım Satım Nasıl Yapılır?

Eskiden hurdacılara gün içinde rastlamak kolaydı. Günümüzde ise sokak hurdacılığı neredeyse bitmiş durumdadır. Artık bir çok hurdacı telefonla adrese hizmet vermektedir. Hurda satmak veya hurda almak için hurdacı firmalarına ulaşıp yerinde hizmet almanız mümkündür. 

Evsel hurdalar dışında fabrika hurdaları, talaş hurdaları için telefonla adrese hurdacı çağırılmaktadır. Kendi hurda aracı ile adrese gelen firma yetkili yerinde tarım işlemi yapmakta ve nakit ödeme yapmaktadır. Satmak istediğiniz bakır hurda, demir hurdası, çinko hurdaları, kablo hurdası dahil tüm hurdaları kolayca satabilirsiniz. 

Hurda Alan Yerler Nerelerde Bulunur?

İstanbul başta olmak üzere ülkemizde her şehirde hurda deposu birden fazla bulunur. Büyükşehirlerde geri dönüşüm hizmeti oldukça önemli olup ciddi kiloda maden hurdası yer değiştirmektedir. Plastik, kağıt hurdalar dahil bir çok hurda çeşitleri için özel depolar vardır. Genelde özel girişimciler tarafından işletinden bu depolara her tür çeşit hurda satılabilmektedir. 

İnternet üzerinden bulunduğunuz semtin adını yazarak hurda firmasını bulabilirsiniz. İkamet adresinize yakındaki hurdacıyı aramanız halinde aynı gün içinde hizmet almanız mümkündür.

Hurda Alım Satım Nasıl Yapılır?

Güncel Hurda Fiyatları Nedir?

Doğada en çok bulunan maden olan demir kilo olarak her ne kadar düşük fiyatlı olsa da çok ciddi oranda satışı bulunur. Bakır hurdalarının kilogram fiyatı ve kablo hurdaları daha değerli olup kilo fiyatı olarak da yüksektir. 

Günümüzde hurda fiyatları sürekli değişkenlik göstermektedir. Hatta bunun için özel borsa benzeri diyebileceğimiz unsur da bulunmaktadır. Elinizdeki hurda miktarı çoksa iyi bir araştırma yaparak daha yüksek fiyatlardan satma olasılığınız yüksektir. İnternetten bir çok hurdacı fiyatlarını sürekli güncellemektedir. Kısa bir araştırma ile bu fiyatlara ulaşmanız mümkündür. 

Kablo Hurdası Değerli Midir?

Hurda madenleri için en yüksek fiyatla alınan hurdalardan biridir. Kablo hurdası soyma bakır hurda olarak da bilinmektedir. Bakır niteliği olmasından dolayı piyasada her hurdacı tarafından en yüksek fiyatlarla alım yapılmaktadır. Kablo hurdası ile birlikte sarı hurdaların da değerini diğer çeşitlere göre farklıdır. Bu tür hurda satışlarında zarar etmemeniz için kurumsal hizmet veren yerlere satmanız avantajınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil Polyurea İzolasyon başlıklı makalemizde faydalı bilgiler, izalasyon ve Yeni Nesil Polyurea İzolasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ