28.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Hareketli Cisimlerin Sebep Olabileceği Tehlikeler

Hareketli Cisimlerin Sebep Olabileceği Tehlikeler

Günlük Yaşamda Hareketli Cisimlerin Sebep Olabileceği Tehlikeler Nelerdir?

Hareketli Cisimlerin Sebep Olabileceği Tehlikeler. Hızla hareket eden bir cismin bize çarpması kötü sonuçlar doğurabilecek bir durumdur. Hareket halindeki tüm cisimler bir kuvvet sonucu harekete başlar ve bu kuvvet cismin hareketi son buluncaya dek devam eder. Hareket halindeki bir cisme dokunmak o kuvvete maruz kalmaya sebep olabilir .

  • Çocuk parklarında sallanan bir salıncaktan uzak durmak gerekir. Aynı şekilde hareket halindeki tüm oyuncaklardan uzak durmalıyız.
  • Patenle kayan bir çocuğun önünde durmak, bisikletle giden bir insanın önünde durmak kazalara sebep olabilir. Bize çarpıp yaralanmamıza sebep olabilirler.
  • Hareket halindeki bir araçtan aşağı inmeye asla çalışmayalım.
  • Tüm motorlu taşıtlardan (araba, motosiklet, kamyon gibi ) hareket halinde iken uzak durmalıyız. Bu taşıtların önüne çıkmamalı, onlardan uzak durmalıyız.
  • Basketbol, voleybol veya futbol oynayan kişiler oyun oynarken dikkat etmelidir. Top hareket halindeyken başkasına çarpıp ona zarar verebilir.
  • Hızla koşan bir kedi veya köpekten uzak durmalı ona dokunmamalıyız. Bize çarpıp yere düşmemize sebep olabilirler.
  • Evde elektrik ile çalışan aletlerden çalışır durumda iken uzak durmalı, kontrollü şekilde çalıştırmalıyız. Mutfak robotu, vantilatör, mikser, blender  gibi eşyalar çalışırken onlardan uzak durmalıyız.
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ