24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Güncel Estetik Yöntemleri

Güncel Estetik Yöntemleri

İçindekiler

Memesinde çeşitli sebeplerden dolayı küçülme olan kişiler, meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyebilir. Meme de küçülme görüntü olarak, rahatsız edici olabilir. Memesini küçük bulan ve görüntüsünden memnun olmayan kadınlar, çoğunlukla estetiğe başvurur.

Meme Estetiği Nedir?

Görünüm olarak, vücutla daha iyi orantısı olan bir estetik uygulamadır. Bazen doğum yaptıktan sonra, bazen yaşlılığa bağlı olarak, bazen de abdal sağlıksal sebeplerden dolayı, memede küçülme sorunu yaşanır. Bu yüzden de estetiğe başvurulur.
Meme estetikleri özelikle son yıllarda çoğu kişi tarafından tercih ve edilir. Önemli olan iyi bir hekim tarafından yapılması ve uygulama yönteminin doğru olmasıdır. Meme estetiği genel olarak başarılı sonuç verir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme estetiği, herkese yapılan bir işlem değildir. Kişinin bazı şartları sağlıyor olması gerekir. Genel sağlık durumu da iyi olmalıdır. Eğer hekim tarafından onay verilmez ise meme büyütme estetiği yapılmaz. Meme küçüklüğünün nedeni de çok önemlidir. Bozulmuş olan göğüs şekli, daha normal bir görünüme kavuşturulur.

Meme Estetiği

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Estetik alanında meme büyütme yöntemleri çeşitlidir. Kişinin durumuna göre bir yöntem uygulanır bu yüzden herkes de değişiklik gösterebilir. Sorunun doğuştan ya da sonradan gelişmiş olması da önemlidir. Genel olarak hamilelik ve yaşlılık dönemi etkilidir.

Emzirmeden dolayı da olabilir. Herkesin sorununun sebebi farklıdır. Genel de silikon takılır. Silikon çeşitleri de değişiklik gösterir. Göğüs yapısına göre bir silikon modeli tercih edilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction her türlü diyetin denenmiş olmasına rağmen, ya da her türlü spora rağmen, karın yağlarından bir türlü kurtulamayan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Karın yağlarının alındığı bir operasyonudur. Uygulama şekilleri farklı olabilir. Seçilecek olan uygulama yöntemi kişiye özel olarak değişiklik gösterir. Islak yöntem, ultrasonlu liposuction yöntemi ve lazer liposuction şeklinde türleri vardır. En yeni olan yöntem lazerli olandır, hasta çok çabuk iyileşir.

Liposuction Yöntemleri

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Kişiler liposuction yapılmadan önce, spor yapmalı ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelidir. Ayrıca sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan da uzak durmalıdır. En az 15 gün önceden bırakmak gerekir.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulanan liposuction sonrası kişi istediği görünüme kavuşur ve bu görüntüyü koruması gerekir. Mümkün olduğunca sağlıklı beslenme tarzı tercih edilmelidir. Sebze ve meyveye daha çok ağırlık verilmelidir. İyileşme sonrası, spor rutin hâle getirilmelidir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları pek çok faktöre göre değişir. Hastane ve hekim kriterleri önemlidir. Ayrıca uygulanacak yöntem de fiyat konusunda etkilidir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiği kalçası sarkık olan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Kalçanın iki bölümüne de silikon takılır ve kalçanın daha dolgun görünmesi sağlanır.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Kalça estetiği kalça görünümünü daha ideal bir hale getirmek için yapılır. Son yıllarda en çok tercih edilen yöntem, Brezilya kalçasıdır. Bunun dışında kalça dikleştirme gibi yöntemler de uygulanır.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Kişilerin çok sıklıkla tercih ettiği bir işlem de popo estetiği konusun da dikleştirme uygulamasıdır. Bu uygulamayı çoğunlukla kadınlar tercih etmektedir. Sürekli kilo alıp veren kadınlar popolarının deforme olması sonucu bu yöntemi tercih etmektedir.

Popo Estetiği

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Bu yöntem yani popo estetiği yöntemleri kişinin durumuna göre değişir. Düşük kalçalara dolgu yapılarak popo kaldırma işlemleri uygulanır. Bazıları için de kalça protez yöntemi uygun görülür. Bu estetik türü biraz zordur ve diğerlerine göre, daha geç iyileşme gösterir.

Popo Estetiği Fiyatları

Bazen popo estetiği fiyatlarını etkileyen farklı yöntemler vardır. Protez taktırmak, dolgunlaştırma yöntemlerine göre daha pahalıdır. Ayrıca estetiğin hangi hastanede hangi hekim tarafından yapılacağı da fiyatları belirleyen konular arasında yer alır. Küçük bir araştırma yaparak, net fiyatları öğrenebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ