21.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Göz seğirmesi birçok kişide olan, fakat önemsenmeyen bir rahatsızlıktır.

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Göz seğirmesi birçok kişide olan, fakat önemsenmeyen bir rahatsızlıktır. Gözde seğirme göz kapağında meydana gelen stres, yorgunluk gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Gözün kırma gücündeki bozukluklar, hipermetrop, miyop, astigmat gibi rahatsızlıklar da buna neden olabilir.  Gözlük kullananlarda gözde meydana gelen yorulmalarda göz seğirmelerine neden olabilir. Bunların dışında gözün özellikle ön kısmının iltihaplanması sonucu göz seğirmeleri meydana gelebilir.

Göz seğirmesi birçok nedene bağlı olarak meydana gelebildiği için bu hastalığın tedavi için öncelikle hastalığı meydana getiren sebebin iyi tespit edilmesi lazım. Tespit edilen rahatsızlık doğrultusunda göz seğirmesi basit bir gözlük yardımıyla tedavi edilebilir.

Ama genellikle göz seğirmelerine günümüz şartlarında maruz kalınan stres, yorgunluk gibi faktörler sebep olduğu için birkaç günlük sağlam bir uyku ve dinlenme neticesinde göz seğirmesi ortadan kalkar.

Eğer bu bulgular ve tedavi yöntemlerinden sonra seğirme durumunda hala bir düzelme meydana gelmiyor ise göz seğirmesinin nedeni psikolojik de olabilir. Bu durumda bir psikoloktan yardım almak en uygun çözümdür.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Döneminde Lazer Epilasyon ve Ağda Kullanımı başlıklı makalemizde kadın haberleri, kadın sağlığı ve kadınca hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ