21.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Fethiye Saklıkent Kanyonu

Fethiye Saklıkent kanyonu hakkında detaylı bilgileri ile kanyonda neler yapılır, yürüyüş ve bölgede bulunan tesisler, giriş ücreti ile Saklıkent kanyonu Milli Parkı.

Fethiye Saklıkent Kanyonu

Fethiye Saklıkent Kanyonu giriş ücreti, hakkında bilgi, cafe ve restoranları, nerede, nasıl gidilir?

Fethiye Saklıkent Kanyonu Gezi Rehberi, Hakkında Bilgi

Fethiye de ki Saklıkent Kanyonu bölgede ki en önemli turizm merkezleri arasındadır. Sürekli olarak ziyaretçi akınına uğrayan bu kanyon ilk olarak bundan 18 yıl önce kadar bir çoban tarafından keşfedilmiş ve ardından devlete belli bir süre kiralanmıştır. Toplam 18 km’ lik bir vadiden oluşan bu kanyon bölgede oldukça ünlü gezilecek yerler arasındadır. Özellikle de iki dağ arasında buz gibi suyunda ziyaretlerinizde yürümeniz gerekmektedir. Muhteşem doğa harikası bir yer olan bu kanyon tesisleşme bakımından da oldukça zengin cafe ve restoranlara sahip olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

Saklıkent’ te özellikle de son dönemde oldukça modern bir hal alan konaklama ve diğer tesislerin zenginliği ile birlikte turizm merkezi olma yolunda önemli adımlar attığını söyleyebiliriz. Bölgede ki kanyonu tercih etmek isterseniz makalemizin devamında ki detaylı ulaşım bilgilerini, giriş ücretlerini inceleyebilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu giriş ücreti, fiyatları, ne zaman açık?

Saklıkent Kanyonu’ na giriş yapmak için kişi başı olarak 6 TL giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir. Öğrencilere 3 TL olarak da indirimli fiyatlar belirlenmiştir. Belirli dönemlerde fiyatlar değişkenlik gösterebileceği gibi güncel fiyatları inceleyebilirsiniz.

Bölgede gezinti için uygun lastik ayakkabı fiyatları da satın alacaksanız 15 TL, kiralamak isterseniz de 4 TL olarak fiyatlar belirlenmiştir.

Fethiye Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu cafe ve restoranları, yeme-içme fiyatları, mekanları

Saklıkent ziyaretlerinizde birçok restoranları alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Oldukça makul fiyatlardan birçok lezzeti yerinde keşfedebilir ve bunlar için 10 TL ile 30 TL arasında fiyat ödemeniz gerekmektedir.

Saklıkent Kanyonu’ na nasıl gidilir, nerede, ulaşım, Fethiye Saklıkent Kanyonu yol tarifi

Fethiye’ ye toplam 42 km uzaklığa sahip olan Saklıkent Kanyonu’ na gitmek için belirli güzergahları tercih edebilirsiniz. Saklıkent’ e gelmek için Fethiye’ den kalkan toplu taşıtları tercih edebilirsiniz. Toplam 60 dakika kadar ulaşım süresi olan Saklıkent’ e gelmek için özel araç kiralayarak da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göltürkbükü Gezi Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ