23.09.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Evimizi Dekore Ederken Nereden Başlamalıyız?

Evimizi Dekore Ederken Nereden Başlamalıyız?

Evimizi Dekore Ederken Nereden Başlamalıyız? Ev dekore etmek zorlu bir süreç. Hele bir fikriniz yoksa. Neye nereden başlayacağınızı bilmemek bu süreçte size maddi manevi zorluk yaşatacaktır. Bu nedenle herşeyde olduğu gibi ev dekorasyonunda da belli bir sıra ve program izlenmeli. Yaşanabilecek aksaklıklar önceden belirlenip önlemleri alınmalı. Ev dekorasyonu yapmaya başlarken dikkat edilmesi gerekenler ve izlenmesi gereken yollar için işte size bir kaç ipucu;

1- Öncelikle evinize uygulamak istediğiniz tarzı rengi belirleyin. Hangi oda ne renk olmalı. Hangi tarz mobilyalar kullanılmalı planlayın.

2- Dekorasyon için bütçenizi belirleyin.

3- Kendinize bir pano oluşturun. Nerede hangi renk kullanılacak. Hangi yerler tadilat olacak. Bu pano üzerinden kalem kalem gidin.

4- Eğer evinizde tadilat olacak bölümler,  elektirik, tesisat işi varsa öncelikle bunları halledin. Çünkü evinize eşyalar girdikten sonra bunları yapmanız zor olacaktır. Banyo mutfak gibi yerler yenilenecekse onları da bu süreçte yapmalısınız.

Evimizi Dekore Ederken Nereden Başlamalıyız?

5- Yapılan tadilatın ardından boya ve duvar kağıdı uygulamaları yapılmalı.

6- Belirlediğiniz tarza uygun mobilyalar bu süreçten sonra yerleştirilmeli. Dekorasyonun bu aşamasına geldikten sonra fikir değiştirmek sizde hem maddi kayıp hem manevi bir yorgunluğa sebep olacaktır. İşte bu sebepten en başta hazırladığınız pano gerçekten isteklerinize ihtiyaçlarınıza uygun olmalı.

7- Tadilattan ve mobilya yerleşiminden sonra aksesuar, avize, halı, perde seçimleri yapılmalı. Son dokunuşlar bunlar olmalı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ