01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

En Eğlenceli 7 Çocuk Oyunu

En Eğlenceli 7 Çocuk Oyunu

İçindekiler

Bu yazımızda eğlence dolu çocuk oyunlarına yer vereceğiz. Hepinizin bildiği üzere çocuklar hayatlarının belli bir döneminde oyun oynamaktan büyük zevk alırlar. Oyunlar çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine pek çok katkı sağlamaktadır. Ayrıca mutlu hissederek eğlenceli oyun oynayan çocuklar daha sosyal bir yapıya sahip olurlar. Çocukların oynayabilecekleri bazı eğlenceli oyunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Eğlenceli Dijital Oyunlar

Çocuklar için artık fiziksel oyunlar ve dijital oyunlar birlikte kabul ediliyor. Ne yazık ki pandemi sebebiyle evde kaldığımız günlerde çocukların ekran başında kaliteli zaman geçirmesini de daha fazla önemseye başladık ve bunun için de eğlenceli ve geliştirici dijital oyunlara daha fazla ağırlık verdik. İşte bu oyunlardan en çok sevilenleri ile karşınızdayız.

Fruit Ninja

Fruit Ninja bir dönem birçok insanın büyük bir tutkuyla oynadığı oyundur. Bu oyunda havada uçuşan meyveleri kesmeye çalışıyoruz. Ancak arada bir kesilmemesi gereken objeler ekranda beliriyor ve onları kesinlikle kesmemeniz gerekiyor. Bundan dolayı çocukların dikkat gelişimi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan bu oyun hem eğlenceli hem de çocukların gelişimi açısından oldukça önemlidir.

Subway Surfers

Trenler arasında grafitti yaparken bekçiye yakalanan ve kaçmaya çalışan bir çocuğun ana karakter olduğu oyundur. Bu oyunda refleksler ve hızlı karar verme oldukça önemlidir. Bu oyunu oynayan çocukların hızlı karar verme becerileri ve refleksleri gelişir; çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlar.

Angry Birds

Tüm dünyayı etkisi altına alan çok keyifli bir oyundur. Hatta o kadar popüler olmuştur ki daha sonrasında filmi bile çekilmiştir. Bu oyunun amacı kuşları fırlatarak farklı şekildeki düzenekleri yıkıp bir sonraki bölüme geçmektir. Her bölüm bir önceki bölümden daha da zorlaşarak ilerlemektedir. Bu oyun ise çocukların mantık, analitik düşünme ve stratejilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Two Dost

Noktaları birleştirerek oynanan bu oyun gittikçe zorlaşan bölümleri ile birlikte çocukların analitik becerilerini kullanmasını sağlar. Oyunun amacı aynı renklerde kareler oluşturmaktır. Çocukların gelişimine önemli katkıda bulunan bu oyun hem değişen teması hem de eğlenceli oluşuyla çocukların çok sevdiği bir oyun haline gelmiştir.

Winterbells

Bu oyun oynarken tavşanın sürekli zile basarak yukarı çıkmasını ve kesinlikle yere düşmesini sağlamalıyız. Bundan dolayı çocuklardaki reflekslerin gelişimine oldukça fayda sağlayan bir oyundur. Ayrıca el göz koordinasyonu da sağlayabileceğiniz bu oyundan çocuklarınız büyük zevk alacaktır.

Mental up

150’den fazla dijital oyun sunan bu uygulama, pedagog onaylı ve Tübitak destekli yerli bir Türk uygulamasıdır. Çocuklar için hem zihinsel oyunlar hem de fiziksel fitness egzersizleri sunan oyunun ücretli ve ücretsiz versiyonları var. Ücretli versiyonda daha fazla oyun ve detaylı performans raporları sunuluyor.

2048

Oyunun amacı aynı sayılara sahip kareleri birleştirerek sayıları 2048’e kadar büyütmektir. Bu oyun çocukların matematik ve analitik becerilerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Oldukça eğlenceli olan bu oyun çocukların aynı zamanda beyin gelişimine de önemli oranda destek sağlamaktadır.

Bu yazımızda çeşitli online oyunlardan bahsettik. Gördüğünüz üzere online oyunlar doğru uygulandığında çocuklarınıza zarar vermez. Eğer doğru araştırma ve bilinçle ebeveyn olursanız çocuklarınız için birbirinden farklı birçok yararı bulunan oyunlar bulabilirsiniz. Hatta çocuklarınızla birlikte bu oyunları oynayarak onlarla kaliteli vakitler de geçirmiş olursunuz. Fakat dijital ortamlarda oynanan bu oyunları çocuklarımıza oynatırken lütfen yanında bulunun. Çünkü dijital platformlarda bazen uygunsuz reklamlar veya içerikler insanların önüne çıkabilmektedir. Bir diğer tavsiyemiz ise lütfen günde 3 saatten fazla çocuklarınızın teknolojik aletlere maruz kalmasına izin vermeyiniz. Hepimizin de bildiği gibi her şeyin fazlası zarar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ