05.10.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu Nedir?

İçindekiler

Zamanla kaybolan hacmi ve şekli geri kazanmak, ya da herzaman beğendiğimiz beyaz perde yıldızının parlak şekilli nemli dudaklarına sahip olmak için kullanılan hyalüronik asit(dudak dolgusu) uygulamasıdır.

Özelikle “Russian Lips” adı verilen dudakların kontür hatlarını belirginleştirmek, daha dolgun dudaklara sahip olmak ve dudakların simetrik görünmesi sağlamak için en çok tercih edilen ameliyatsız medikal estetik uygulamalarının başında dudak dolgusu gelmektedir.

FDA onaylı, Juvederm Marka ürünler kullanılarak yapılan dudak dolgusu uygulamaları sayesinde 20 dakika içinde doğal görünümlü hacimli renkli dolgun dudaklara sahip olmanız artık mümkündür.

Hyalüronik Asit Dolgusu ile Şekilli, Kontürlü, Simetrik Hacimli ve Dolgun Dudaklara Kavuşun…

Dolgu uygulamaları, hakkında daha fazla bilgi almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

breeze

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu klinik ortamda lokal anestezi ile enjekte edilir. Yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Nerdeyse herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.

Dudak dolgusu işlemi dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Yüzünüzü 3 boyutlu inceleyen ve  anatomisini bilen uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir.  Dudak dolgusu işlemi öncesinde dudakların mevcut halinin fotoğrafı alınır. Daha sonra anestezi kremi sürülerek dudakların tamamen uyuşması sağlanır. Klinikte mutlaka yapılan uygulamaları incelemeniz tavsiye edilir.

Dudak dolgusu uygulamalarında çapraz bağlı hyalüronik asit içeren, yumuşak yapıya sahip, uzun ömürlü , kalıcı olmayan dermal dolgular kullanılmaktadır.

Sadece size özel olarak açılan 1 ml /1 tüp dudak dolgusu, dudaklarınıza enjeksiyon ile yerleştirilir. Dudak dolgusu uygulaması öncesinde sürülen anestezik kremler sayesinde dudaklar tamamen uyuşmuş olduğu için herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez. Enjeksiyon işlemi yaklaşık dakikalar içerisinde tamamlanır. Doğal görünümlü istediğiniz dolgun dudakları anında görüntülersiniz.

dudak dolgusu

İşlemden 10-15 gün sonrasında kontrol ve gerekirse ek rötüş için tekrar randevu oluşturularak son dokunuşlar ile işlem tamamlanacaktır

İşlem sonrasında herhangi bir kanama, morarma beklenmemektedir. İğne girişi yapılan yere bant, bandaj vs. gerekmez kullanılmaz. Sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Tecrübe edeceğiniz gibi oldukça kısa zamanda tamamlanan kolay ve konforlu bir uygulamadır. Dudak dolgusu, sadece dudaklara hacim renk ve nem kazandırmak için değil, dudaklarda mevcut olan asimetriyi düzeltmek için de çokça tercih edilmektedir. İşlem sonunda dudakların doğal görünümüne kavuşması sağlanırken, abartılı birbirine benzeyen ucuz görünümlerden uzak durulur.

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi Nedir?

Ürünün internet sitesinde yayımlanan referans aralığına göre, Dudak Dolgusu ortalama kalıcılık süresi 18 aydır.

Hyaluronik asit içerikli dolgular zamanla vücut tarafından emilerek kaybolur ve dudaklar işlem öncesi haline yavaşça geri döner. Dudakları büyütmek ve şekillendirerek dolgun dudaklara sahip olmak amacıyla yapılan bu uygulamada dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit içerikli kalıcı olmayan, geçici çapraz bağlı dermal dolgular kullanılmaktadır. Dudaklarınız içerisine yerleştirilen onaylı dolgu maddesi 18 ay içerisinde vücut tarafından emilerek kaybolur.

Dudaklara yapılan dolgunun etkisi kişinin yaşıyla, dudak şekliyle, dudakların elastikiyeti ile ilgili olarak farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca kişinin fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevresel koşulları dudak dolgusunun kalıcılık süresini belirler. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması halinde bir sonraki dudak dolgusunun kalıcılık süresini daha uzun olmaktadır.

Kaynak: breezeclinics.com/dolgu/dudak-dolgusu/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ